Bitcoin İçin Fiyat Tahminleri: Tam 50.000 Dolar

Bitcoin’in son zamanlarda kıpırdanmaya başlamasıyla birlikte ileriye dönük olarak bir şekilde ilerleyeceği konusunda yatırımcılar ve uzmanlar yeniden tahminlerde bulunmaya başladılar. En son olarak Bitcoin için fiyat tahminleri ile ilgi çeken kişi Bitmez CEO’su Arthur Hayes oldu. Hayes yaptığı tahminde ise hiçbir şekilde sınır tanımadığını bir kes daha insanlara gösterdi.

Tahminler Mümkün Olabilir mi?

Bitcoin için fiyat tahminleri yapan Hayes inanması güç olasılıklardan bahsetmekte. Diğer taraftan sektörün tecrübeli isimlerinden bir tanesi olması insanların onun bu tahminlerine inanmalarını sağlamakta. Arthur Hayes’in tahminlerine göre çok uzun olmayan bir süreç içerisinde Bitcoin 50.000 dolar seviyelerine ulaşacak. Gerçekleşmesi zor gibi görünen bu tahmin pek çok kişi tarafından desteklenmiş durumda. Hayes bu tahmini yaparken Bitcoin’in geçmişte gösterdiği hareketlerin yanında günümüz demografik dengelerinin hareketlerini de göz önünde bulunduruyor.

Bitcoin Uzun Dönem Analizi

Bitcoin için fiyat tahminleri

Dünyanın en kalabalık iki ülkesi olan Çin ve Hindistan’da ortak bir yatırım trendi her geçen gün yükselişine devam etmekte. Nüfusu bu kadar kalabalık olan iki ülkede yaşanan bu değişim büyük resme bakıldığında kısa süre içinde tüm dünyada da etkisini göstermeye başlıyor. Bu geçmişte de yaşanmış bir durum. Hayes bu durumun kısa zaman içinde yeniden tekrarlanacağını düşünüyor. Bütün bu değişimler her alanda olduğu gibi kripto para alında da kendisini hissettirecek ve başta Bitcoin olmak üzere pek çok kripto para biriminin inanılmaz şekilde artış göstermesine sebep olacak. Bununla birlikte kripto paraların her geçen gün hayatımıza daha da fazla girmesi sürecin kısalması üzerinde olumlu bir etki yaratacak. Temkinli konuşan bazı uzmanlar bir tarih vermenin zor olduğundan bahsetseler de kripto paraların son zamanda yaşadıkları dalgalı trend beklenen artış için bir zemin olarak değerlendiriliyor.

İLGİLİ:  Bitcoin İçin Uyarılar Gelmeye Başladı

Kripto para piyası genel durumu hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz

(1) Yorum

  1. Avatar Doğanay Yiğitoğlu Nis 15, 2019

Cevap bırakın