Bitcoin İçin 6000 Dolar Öngörüsü

Bitcoin’i bir süredir 5100 – 5400 aralığında dalgalı bir şekilde seyretmesi lider kripto paranın uzmanlar tarafından yerini yavaş yavaş sağlamlaştırması olarak görülüyor. Geçtiğimiz Nisan ayının başından itibaren bir artış gözlemlenmekte. Bu artış, Mayıs ayı ile birlikte Bitcoin için 6000 dolar öngörüsü için de sinyalleri güçlendirdiği ifade ediliyor.

Uzmanlar tarafından Bitcoin’in önümüzdeki birkaç gün daha 5400 dolar seviyesinin üzerinde kalmabilir. Eğer bu gerçekleşirse takip eden günlerde BTC’nin yükselişine devam etmesi için bir anahtar olduğu söylenmekte. Bu şekilde olduğu taktirde Haziran ayı için lider kripto paranın en az 5780 dolar olması ve bu seviyenin altına düşmemesi bekleniyor. Bitcoin’in 2018 Mayıs ayında 10000 dolardan birdenbire aşağıya düşmesi sonrasında lider kripto para henüz kendine gelmeye çalışıyor. 2018 Ağustos ayında 5880 dolar olarak belirlenen dip noktası 2019 yılının Ağustos ayında da bu düzeyi bir direnç noktası olarak kabul ediyor.

Bitcoin Kullanımı % 85 Azaldı , Bekleyen Tehlike Nedir ?

2018 Yılı Hareketleri

2018 yılı baz alınarak yapılan tahminler eğer doğru olursa önümüzdeki Eylül ayında Bitcoin için 6000 dolar öngörüsü aşılmış olacak. Hatırlandığı üzere 2018 yılının Eylül ayında lider kripto para birimi 7481 dolar üzerinden işlem görmeye başlamıştı. Sonrasında ise 10000 dolara kadar yükselmişti. Bu aralık yatırımcılar için kazandırabilecek bir aralı olarak düşünülüyor. Sonrasında ise tekrar ani bir düşüş mü yaşanacak? Yoksa 2017 yılında olduğu gibi ani bir yükseliş mi göstereceği ise ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak Bitcoin davranışları üzerinden tahmin edilmeye çalışılacak.

Belirlenen direnç seviyeleri şu an için çok yavaş da olsa aşılma eğiliminde. Nisan ayının başından bu yana kendisini iyiden iyiye belli eden eğilim Mayıs ayının sonu geldiğinde çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacak. Mayıs – Ağustos ayları ise al-sat yapanlar için bir kazanma fırsatı olabilir.

Dogecoin’in Coin Wallet’e dahil olmasıyla ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaabilirsiniz.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın