Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Hindistan’da Yasaklanmadı

] }

Sendikalardan Sorumlu Bakan Anurag Singh Thakur, Hindistan parlamentosunun üst meclisine verdiği demeçte, Hindistan’da Bitcoin gibi kripto para birimleri bulundurmak veya ticaret yapmak yasaklanmıyor.

Maliye Bakanlığı, kripto para birimlerinin alım satımına izin verilmesi konularının hükümet tarafından atanmış bir bakanlık komitesinin incelemesi altında olduğunu söyledi. Hindistan Rezerv Bankası ve Maliye Bakanlığı’nın Bitcoin ve benzeri kripto paraların kullanımına ilişkin bir dizi genelge ve bildirim yayınladığını vurguladı. Bununla birlikte, yalnızca komitenin sunacağı bir rapor bu tür yeni ortaya çıkan varlık sınıfının nihai durumuna daha fazla ışık tutabilir.

İlgili Makaleler

“Şu anda kripto para birimleri ile ilgili konular hakkında çıkarılmış bir kanun yok” şeklinde bir açıklama yapıldı. “Dolayısıyla, ilgili tüm daireler, Hindistan Rezerv Bankası, İcra Dairesi ve Gelir Vergisi makamları vb. gibi kanun uygulayıcı kurumlar var olan yasalara göre harekete geçtiler.” denildi.

Global Olarak Kabul Edilebilir Bir Çözüm

Bloomberg Quint’in, kripto yatırımcılarına on yıl hapis cezası vereceklerini söyleyen sözde bir kripto yasası taslağı konusunu açıklamasından sonra geldi. Bu hafta Yeni Delhi merkezli çalışan Avukat Varun Sethi, aynı taslaktan sızan bir sayfa paylaştı ve Hindistan hükümetinin kripto para birimi sahipleri üzerinde bir baskı yaratma planladığını açıkladı. Yine de, Sethi sızan alıntıların gerçekliğinden şüpheli.

bitcoin hindistan'da yasaklanmadı
bitcoin hindistan’da yasaklanmadı

Thakur, Kurumsal İşler Bakanlığına gönderilen ayrı bir yazıyla, bakanlıklar komitesinin küresel düzenleyicilere hitap eden teknik olarak uygulanabilir bir çözüm geliştirmesi gerektiğini söyledi.

“Açıkça tavsiyelerde bulunmak için belirli bir zaman çizelgesi belirtmek zor. Ekonomik İşler Dairesi Başkanlığı altındaki Bakanlık Komitesi (IMC), Hindistan’da resmi bir dijital para birimine geçişin artıları ve eksileri dahil tüm konuları incelemektedir. Bu tür programları işletmek, Bitcoinlerle veya herhangi bir sanal para birimi ile ilgilenmek üzere herhangi bir kuruluş veya şirketin yetkilendirilmesi konusunda henüz bir karar alınmamıştır.”

Birilerinin Samsung Coin ismini tescillemeye çalışması ile ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Newsbtc

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu