Bitcoin Haftaya 12.000 ABD Doları Sınırında Başladı

Bitcoin’in hafif bir iyileşme yolunda nispeten dar aralıklarla işlem gördüğü sıra dışı bir hafta sonundan sonra, Pazartesi günü, boğaların kaybolan 12.000 ABD doları değerini geri kazanma niyetinde oldukları açıkça görülmekte.

Bu direnç seviyesinin oldukça güçlü olduğu kanıtlanacak, ancak, boğalar son günlerde gerçekten de geri çekilmeye tepki olarak kükredi ve 13.800 USD’ye dokundular. Ancak, dün satıcılar bu bölgeyi kıramadıkları için yine de 11.000 ABD Doları seviyesinde güçlü bir destek var gibi görünüyordu. Bugün Kuzey Amerika ticaret saatlerinin sonunda ayılar sadece 24 saatlik en düşük fiyat olan 11,154 USD’ye değeri geriletebildiler.

İLGİLİ:  Bitcoin'in 2019 Yılında Fırlamasının 3 Nedeni

12.000 Dolara Çok Yakın İşlem Görüyor

Bugün en önemli hamle sabah saat 8.45’de gerçekleşti. Gecikmiş alım telaşı mevcut sipariş defterlerini 11.400 USD’den aşağı düşürse de fiyat seviyeleri hemen 11.800 USD’ye yükseldi. O zamandan beri uzun süredir tüccarlar giderek artan talebin tadını çıkarıyor ve Bitcoin şu an Temmuz ayında 12.000 USD’ye çok yakın işlem görüyor. Bununla birlikte, son 24 saatte neredeyse % 6’lık bir artış görüldü.

Bitcoin Haftaya 12.000 ABD Doları Sınırında Başladı

Bitcoin Haftaya 12.000 ABD Doları Sınırında Başladı

Ayrıca, “kötü haberlerin” artık kripto fiyatını eskisi kadar kolay bir şekilde olumsuz yönde etkilemediği de görülüyor. Daha dün, yeni Avrupa Merkez Bankası patronu Christine Lagarde – eski IMF başkanı olan Mario Draghi’nin yerini aldı – kripto para birimlerinin doğal dengesizliklere sahip olduğu konusunda yeni bir uyarı yapmıştı. Bu yılın başlarında, bir IMF görevlisi olarak konuşurken, Bitcoin ve kripto’nun “sistemi sallıyor” olduğunu söylemişti:

İLGİLİ:  Libra Derneği: "Proje, PayPal ve Visa Olmasa Dahi Çalışmaya Devam Edecek"

“Dağıtımcıların ve dağıtılmış muhasebe teknolojisini kullanan herhangi bir şeyin rolünü, kripto, varlıklar, para birimleri ya da her neyse… sisteminizi açıkça sallayan şey olarak adlandırdığınızı düşünüyorum… Sistemi o kadar sallamak istemiyoruz. ihtiyaç duyulan kararlılığı kaybeder. ”

Tüm bu konuşmalar, dünyanın en çok işlem gören dijital varlığının fiyat hareketini engelleyemedi. Bu yüzden bir tehdit değil bir fırsat olarak görülebildi. Çünkü ECB ve dünyadaki diğer merkez bankaları Bitcoin’e daha dostça yaklaşmak zorunda kalabilirler.

CoinExchange’in ceza alması ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Bitcoinnews

Yorum Yok

Cevap bırakın