Bitcoin Fiyatları Düşmesine Rağmen İşlem Hacmi Artıyor

Kripto paralar arsında başı çeken Bitcoin, son yılların en hareketli zamanlarını geçiriyor. Geçtiğimiz gün içerisinde fiyatının artması ile yatırımcıları heyecanlandıran BTC, yaşadığı ani düşüş ile yine beklentileri tam olarak karşılayamadı. Ancak buna karşın BTC işlem hacmi giderek artmaya devam ediyor. Peki, fiyat düşüşüne rağmen işlem hacminin giderek artması ne anlama geliyor?

Yapılan araştırmalara göre Bitcoin ‘in günlük işlem hacmi 10 milyar doların üzerinde bir artış gerçekleştirdi. Üstelik bu artış içinde bulunduğumuz yılın ilk zamanlarında kendini gösterdi. Finans uzmanlarına göre işlem hacmindeki artış, Bitcoin fiyatlarının devamlı düşük rakamlardan oluşmayacağını gösteriyor. Hacmin günlük artışı daha çok yükseldiğinde ise nın istenen ya da hayal edilen fiyatlara ulaşacağı düşünülüyor. Buna kanıt olarak ise işlem hacmi ile BTC fiyatları arasındaki paralellik gösteriliyor. Fakat işlem hacmindeki artışa karşın halen fiyatlarda bir istikrarın sağlanamamış olması yatırımcıların işlerini sağlama almalarını gerekli kılıyor. Bu yüzden uzmanlar yüksek yatırımlar için aceleci davranmanın yanlış olduğunu düşünüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Bitcoin 4.000 $’ın Üzerinde İşlem Görüyor başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoin ne kadar yükselecek ve bitcoin yükselişi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok