Bitcoin Fiyatı 5000 $ Seviyesine Ulaşacak Mı ?

Çin’in kripto para birimleri karşısındaki düzenleyici etkisi nedeniyle 3.000 ABD Doları’nın altına düştükten sonra 4.500 $ seviyesine ulaşması yolunda devam ediyor.

Bugün Bitcoin, gün içinde% 3,91 azalışla 4 164 dolar seviyesinde işlem görüyor. Fiyat hareketinin analizine dayanılarak, Bitcoin’in rekor seviyelerini tekrar kazanma ihtimali hafta sonundaki yükseliş fiyat hareketinden sonra gelişti.

Haftalık % 8.3’lük bir büyüme kaydetti, ancak yine de aylık % 2.9 oranında düştü. Bununla birlikte, eğilim göstergeleri, kuşkusuz yatırımcıların sabrına dayanacak olan piyasada bir faaliyet eksikliği gösterdi. Endişelenmenin diğer bir nedeni ise piyasadaki zayıf hacimlerin devam etmesidir.

Bitcoin’in fiyatındaki son düşüş , Çin hükümetinin yasakladığı gerçeğine bağlıydı .Çin’de ilk madeni paraların (ICO) tutulması. Hükümet, ICO’lar gibi ortaya çıkan fon toplama mekanizmalarının ülkenin iç mevzuatına uygun olarak yasa dışı olduğunu savundu.

Güney Kore’de, ülkedeki Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), “teknik terminolojiye bakılmaksızın” ICO‘nun her biçiminin yanı sıra dijital para birimlerinin ticaret marjını yasaklamaya karar verdi. FSC ayrıca, kripto para şirketlerinin faaliyetleri üzerinde olumsuz etkileri olması beklenen diğer önlemleri de sunmayı planlıyor.

Boğa hareketinin göreceli gücü (RSI) ve yönlü hareketi endeksi (DMI) ile birlikte Bitcoin fiyatının yukarı doğru hareketi, kriptokrasinin liderinin 6 Eylül’de maksimum değerini 4.629 $ ‘a geri döndüğünü ve muhtemelen geri döndüğünü gösteriyor rekor 5000 $ seviyesine yükseltti. Bununla birlikte, bunun önümüzdeki haftalarda gerçekleşip gelişmeyeceği belli olmamaktadır.

Kaynak:Coindesk

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (4)

  1. Avatar minecraft Eki 05, 2017
  2. Avatar jordan shoes Eki 05, 2017
    • Fırat Ok Satoshi Eki 05, 2017
  3. Avatar asics shoes Eki 05, 2017

Leave a Reply