Bitcoin Fiyatı Temmuz’dan Bu Yana 19 Defa 10.000 Dolara Vurdu

Bitcoin fiyatı son iki ayda neredeyse 20 kez 10.000 $ ‘ı aştı. Ancak bazı analistler bu haftanın BTC’yi beşli rakamların altında gördüğümüz son zaman olabileceğini düşünüyorlar.

Temmuz ayının başından bu yana BTC / USD’yi takip eden Skew Markets olarak bilinen analiz oluşumu 10.000 doların 19 defa görüldüğünü belirtti.

Bitcoin Fiyatı Temmuz’dan Bu Yana 19 Defa 10.000 Dolara Vurdu

Bitcoin Fiyatı Temmuz’dan Bu Yana 19 Defa 10.000 Dolara Vurdu

Dev BitMEX türevlerini temel alarak kullanan grafik, Bitcoin’in 2019’da piyasa duyarlılığını belirleyen davranışların altını çiziyor. 10.000 $ ‘ın üzerinde Bitcoin ticareti yükseliş hissiyatı yaratırken, aşağıdaki düşüşler hızlı bir şekilde düşüş eğilimine girmiştir. Bu fenomen, geçtiğimiz hafta olduğu gibi göze çarpıyordu; 9.350 dolara yapılan bir seyahatin ardından 9.600 dolara çıkarak istikrara kavuşma öncesi daha büyük düşüş çağrıları yükseliyordu.

Tersine dönen inançlarını dile getirenler ciddi eleştirilere maruz kaldılar. Global Makro Yatırımcı kurucusu Raoul Pal, 2 Eylül’de tweet attı. “Bitcoin topluluğunda hiç bu kadar çok yorum yapmadım.” Pal, daha önce Bitcoin’in kısa vadeli fiyat performansının “yüksek başarı olasılığı” olan bir kama oluşturduğunu tahmin etmişti.

BTC’nin 10K’nın Altına Tekrar İneceği Yorumları

Ancak Pazartesi günü, diğerleri de iyimserliğine katıldı. Yatırım şirketi DTAP Capital Advisors’ın kurucusu Dan Tapeiro, Bitcoin’in bir satın alma fırsatı sunduğunu söyle ve teknik bir veriye dikkat çekti.

“Bugün, ilk Demark satın alımı 19 Ağustos’’tan bu yana 9. sinyalini veriyor. Önceki sinyalde 6 ay boyunca % 400 ralli oldu. Bu ise yılın sadece ikinci sinyali. 9300 gibi düşük görünen bu düzeltme aslında işe yaradı ”diye özetledi.

Diğer bir Twitter kullanıcısı PlanB de Salı günü devreye girdi; mevcut Bitcoin madenciliğinin zorluğu yüzünden yeni bir boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu belirtti.

Kaynak: Bitcoinist

İLGİLİ:  Binance CEO'su : 2020'de Büyük Alımlar Yapmak İçin Çalışıyoruz

Yorum Yok

Cevap bırakın