Bitcoin Fiyat Analizi

Önemli Özellikler

  • Bitcoin fiyatı yakın zamanda simetrik üçgenin direncini geçerek yükseliş trendinin devam ettiğini gösteriyor.
  • Fiyat 7,800 $ civarında direnç buldu ve kırılmış üçgen topuna geri çekiliyor gibi görünüyor.
  • Bu alan destek olarak kalıyorsa, fiyat Fibonacci uzantı seviyelerini daha sonra hedefleyebilir.

Bitcoin fiyatı, geri çekilişinden geri çekilişin ortasındadır ve bu hedeflere daha sonra göz atabilir.

Teknik Göstergeler Sinyalleri

Hareketli ortalamalar hala yan fiyat hareketini yansıtacak şekilde salınmakta ve herhangi bir güçlü yönlü ipucu sunmamaktadır. Stokastik hala bir miktar satış baskısının kaldığını ve gerçek üçgenin daha derin bir düzeltmesinin devam edebileceğini göstermek için güneye gidiyor. RSI, daha büyük bir düzeltmenin söz konusu olduğunu belirtmek için kaydırmak için daha fazla alana sahiptir.

Ancak mevcut seviyeler geçerli olursa, bitcoin fiyatı buradan Fibonacci uzantı seviyelerine tırmanmaya devam edebilir. % 78,6’lık genişleme, 7,815 $ ‘lık yüksek bir hızla yükselirken,% 61.8’ lik seviye 7,500 $ ‘lık ana psikolojik dirence yakındır. Tam uzantı 8,134,2 $ seviyesinde yer almaktadır.

TradingView'den BTCUSD Grafiği

Bitcoin fiyatı, ABD dolarının değerine bağlı bir sabit kovan olan Tether’daki panik satışından büyük bir destek aldı. Bu, Tether’ın güvenlik ve meşruluğu ile ilgili soruları gündeme getirdi, bunun yerine yatırımcıları bitcoin’e getirmeye yönlendirdi.

Ayrıca, Fidelity’nin kurumsal yatırımcılar için bir bitcoin ve etherum platformu piyasaya sürdüğü haberi de bitcoin fiyatı açısından olumluydu. Bu, daha güçlü hacimlerin ve kurumsal fonların artan faaliyetlerinin önünü açabilir ve bu da daha fazla perakende yatırımcısının mekana bahse girmesini teşvik edecektir.

Bu teknik mola da, daha fazla alıcıyı FOMO’daki uzun pozisyonlarını yeniden kurmaya teşvik edebilir ve yıl bitmeden güçlü bir geri tepme beklentilerini canlandırdı.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın