Bitcoin Fiyat Analizi – 28 Haziran 2019

Bitcoin ‘in durumu, önceki analizlerden çarpıcı bir şekilde farklı bir hal aldı, ancak 25 Haziran’daki fiyat seviyesine yakın bir seviyede olduğunu söylemek mümkün. Alıcılar, Haziran 2019’da satıcıların geri döndüğü trend çizgisini test ettikten sonra, bir konsolidasyon başladı. Bu konsolidasyon agresif bir şekilde alıcılar tarafından parçalandı ve birkaç saat içinde sarı fiyat bölgesini terk etti.

Ancak, satıcılar fiyatı hızlı bir şekilde sarı fiyat bölgesine geri döndürmeyi başardılar. Ayrıca, 22-25 Haziran tarihlerinde konsolidasyon seviyesine geri dönen fiyat, 13.760 $ ‘a yükseldi. Bizim düşüncemize göre, mevcut düşüşte hafif tabir edilen alıcılar geri dönüyor ve bu kadar uzun bir düşüş eğiliminden sonra, düzeltmeler olmadan büyüme olmayacaktır. Şu anda alıcılar büyümelerini sürdürmeye çalışıyor. Onlara verilen destek 10,400 dolardı. Bu ikinci işaret alıcılara yeni bir büyümenin başlamasından önce direnç kazandırıyor.

İLGİLİ:  Bitcoin İçin Fiyat Tahminleri: Tam 50.000 Dolar

Bitcoin, günlük bazda bakıldığında Ekim 2017’den bu yana çizdiğimiz sarı çarpık bölgede fiyatın açıkça düştüğünü görüyoruz. 26 Haziran’da mumun kapanması aynı zamanda Nisan 2019’dan bu yana en büyük hacimleri görmemize sebep oldu. Böyle bir küresel büyümenin ardından düzeltme yapılmadan fiyatların durma olasılığı yüksek.

Ayrıca, 27 Haziran’daki mumun önceki iki günün büyümesini tamamen kapattığını lütfen unutmayın. Bu gerçek, satıcılara sarı fiyat bölgesinden muhtemel bir çıkış ve düşüşün devam etmesi için bir sinyal verir. Büyüme devam etmeden önce, satıcıların düşmeye yetecek güçte olup olmadığının veya mevcut düşüşün küçük bir düzeltme olup olmadığı konusunda önümüzdeki hafta net şekilde bilgi sahibi olacağız.

İLGİLİ:  Bitcoin 2019 Yılının Zirvesinde

13.150 dolarlık sahte bir yükselişten sonra, satıcılar fiyatı başka bir Fibonacci seviyesine düşürdü. Bu nedenle, ana senaryo sarı bölgedeki konsolidasyondur. Alternatif bir senaryo ise 9.660 $ ‘a devam etmesidir.

Bitcoin’in %20 oranındak düşüşü ile ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Bitcoin News

Yorum Yok

Cevap bırakın