Bitcoin Fiyat Analizi – 26.082019

Son birkaç gündür Bitcoin oldukça durağan bir hareket sergiliyordu. Özellikle geçen hafta içinde Yuan’ın ani düşüşü lider kripto para biriminin anlık da olsa yükselmesini ve kısa vadede kazanç sağlamak isteyenlerin kar etmesini sağlamıştı. Ancak o tarihten bu yana kripto para 9.900 dolar ile 10.100 dolar arasına sıkıştı. Kripto paralar ve özellikle Bitcoin ile uzun zamandır uğraşanların canı bu durumdan oldukça sıkıldı. Çünkü insanlar bu hareketsizlikte işlem yapmak yerine beklemeyi tercih ettiler. İşin bir diğer ilginç tarafı da tradingview chartında bulunan göstergelerden tamamına yakını böyle durumlarda çalışmıyor. Bu da insanların elini kolunu bağlayan bir diğer durum.

Yuan’daki ani düşüş başta olmak üzere dünya ekonomisinde meydana gelen hareketlenmelere Bitcoin’in anında tepki vermesi artık kripto paranın da ciddi bir şekilde “para” olarak görülmesi anlamına geliyor. Çünkü bu durum gerçek bir para biriminin gösterdiği tepki ile aynı. Bunun benzeri yine dün akşam yaşandı. Yuan’daki hareketlenme uzun bir aradan sonra Bitcoin’in sadece bir dakikalık bir süre içerisinde 10.200 dolarda 10.800 dolara çıkmasına sebep oldu. Böylelikle uzun süredir beklenen 10.800 bandı da yakalandı. Ancak bu seviyede bir tutunma olmadı ve lider kripto para birimi bir kaç saat içerisinde yeniden 10.300 seviyesine indi.

Bitcoin Fiyat Analizi - 26.08.2019

Bitcoin Fiyat Analizi – 26.08.2019

10.800 Dolar Yeniden Denenebilir

Bitcoin’in uzun süredir hareketsiz seyretmesinden sonra yaşanan bu hareket 10.800 dolar seviyesinin yeniden denenmesine de sebep olacakmış gibi görünüyor. Bu yükseliş yanı zamanda kripto paranın son beş gün içinde çıktığı en yüksek seviye. İstatistikler uzun bir süredir Bitcoin’in aynı çizgide bu kadar uzun süreli kalmadığını gösteriyor. Bununla birlikte suda balinaların da olduğu bir başka gerçek. Balinaların varlıkları özellikle kaldıraçlı işlem yapanların beklenmedik kayıplar yaşamalarına sebep olmakta. Bu yüzden kaldıraçlı borsalarda düşük kaldıraçlı tradinglerin yapılmasını tavsiye edebiliriz.

Yorum Yok

Cevap bırakın