Bitcoin Fiyat Analizi – 21 Temmuz 2019

Geçtiğimiz 3 – 4 Gün boyunca Bitcoin, 18 Temmuz’daki son kopuşundan sonra 10,400 ila 11,000 dolar arasında işlem görüyor. BTC sıkı bir işlem aralığında bulunduğundan dolayı yatırımcılar endişeyle bir karar bekliyor.

4 Saatlik Grafikte Bitcoin Analizi

Bitcoin Fiyat Analizi - 21 Temmuz 2019

– 21 Temmuz 2019

4 Saatlik grafikte, 18 Temmuz’daki kırılma noktasından bu yana Bitcoin fiyatının nasıl geliştiğini görüyoruz. Bu hafta sonu boyunca hacminin düşük olması ve bunun sonucunda fiyat hareketlerinin dar bir aralıkta işlem görmesi şaşırtıcı değil. MACD göstergesine çok benzeyen Maxx Momentum göstergesi, düşük hacim seviyesine rağmen şimdi ikna edici bir şekilde yukarı doğru harekete geçti. Bu, boğaların kontrole tekrar döndüğünü gösterir.

Pazartesi, son derece önemli bir gün olacak çünkü bu genellikle hacmin piyasaya girmesi ve hafta sonu boyunca konsolidasyonun sona ermesi anlamına geliyor. Bu durum haftanın geri kalanı için yön veren büyük bir hareket ile sonuçlanır. Yükseliş trendinin devam etmesinden önce kilit destek için 10.100 $ ‘lık bir geri dönüş görmeyi beklemeliyiz.

1 Saatlik Grafikte Bitcoin Analizi

Bitcoin Fiyat Analizi - 21 Temmuz 2019

Bitcoin Fiyat Analizi – 21 Temmuz 2019

1 Saatlik grafikte, hem 50 MA hem de 200 EMA‘nın BTC’de son birkaç aydır çok nadir görülen bir şekilde birbirine yakın hareket ettiğini görebiliriz. Bu genellikle güçlü bir bastırma göstergesidir ve ileriye doğru büyük bir adımdır. Bitcoin fiyatının hangi yöne eğilim göstereceğini ölçmek oldukça zor. Mutabakat ve genel eğilim 8,800 dolar seviyesindeki kilit destek kırılana kadar net bir şekilde yükseliş gösteriyor.

Maxx Momentum, her iki hareketli ortalamaya göre ne kadar yakın işlem gördüğü ile iyi uyum sağlayan medyan 0.0 çizgisine çok yakın işlem yapıyor. Bunların hepsinin saatlik POC etrafında 10,500 Dolar civarında sürdüğü göz önüne alındığında, önümüzdeki hafta BTC’nin Temmuz ayının geri kalanına hangi yönde gideceğine dair net bir sonuç ortaya çıkacak.

Hindistan’da Bitcoin’in yasaklanmadığı hakkındaki habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Bitcoinist

Bir önceki yazımız olan Cardano Fiyat Analizi – 11.07.2019 başlıklı makalemizde Cardano Fiyat Analizi – 11.07.2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın