Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatı, 1 saatlik zaman çerçevesinde yükselmeye başlamış, ancak teknik göstergeler halen bazı düşüş baskısını yansıtmaktadır.
Bitcoin Fiyatı Kilit Özellikler
  • Bitcoin fiyatı, 1 saatlik grafikte kısa vadeli artan bir kanal oluşturuyor gibi görünüyor.
  • Fiyat, kanal desteğinden sıçradı ve direncin 17.000 $ civarındaki bir testi yüzünden çıkmış olabilir.
  • Bununla birlikte, teknik göstergeler karışık sinyaller veriyor.

Bitcoin fiyatı, 1 saatlik zaman çerçevesinde yükselmeye başlamış, ancak teknik göstergeler halen bazı düşüş baskısını yansıtmaktadır.

Teknik Göstergeler Sinyalleri

En düşük direnç yolunun başa doğru geldiğini işaret etmek için 100 SMA, uzun vadeli 200 SMA’nın üzerine geçmeye başlıyor. Bu gerçekleşirse, boğalar daha fazla boğa vurabilir ve fiyatı kanalın tepesine ve ötesine doğru itebilir.

Bununla birlikte, stokastik aşırı alım koşullarını veya alıcıların zaten tükenmiş olduğunu hissetmektedir. Basınçlı ürün satışı yaparsa, fiyat kanal desteği için 14.000 dolarlık bir test daha yapar ya da daha da düşebilir.

RSI’nin tırmanması için oda var, bu nedenle sabit fiyat hala yerini alabilecek durumda. Aşırı satın alınan seviyelere ulaştığında ve geri döndüğünde, ayılar üst sıraya girebilir.

Pazar Faktörleri

Bitcoin fiyatlarındaki yükselişler, Güney Kore’nin bitcoin ticaretini engelleme çabalarını artırdığı yönünde sınırlıydı. Ülkenin bitkisel aktivite açısından en üst noktalarından birini aldığını unutmayın, bu yüzden kısıtlamalar daha düşük hacimler anlamına gelebilir.

Bu muhtemelen oynaklığın son zamanlarda bir isabet aldığını açıklar. Bunun dışında, yılın son birkaç ticaret gününe yaklaştığımızı unutmayın; bu da kârın kazanılabilmesi demektir.

Bitcoin, son çalkantısında 20.000 $ ‘ı aşan engeli aşmanın yetersizliği, son devrime de katkıda bulunan bir tasfiye çağrısına yol açtı. Ayrıca, dolar GOP vergi reform paketinin onaylanmasına destek sağladı ve önümüzdeki aylarda iş faaliyetlerinde ve hisse senetlerinde büyük bir artışa neden olabilir.

Hala yüksek rekor seviyelere yakın dururken, trader’lar şu an için bu pazardan yana olabilir

Kaynak: Coindesk

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply