Bitcoin Düşüyor. Düşüşün Arkasında Ne Var?

16 Nisan’ın ilk saatleri itibariyle Bitcoin yeniden 5000 dolar seviyesinin altına inmiş durumda. İnsanların uzun zamandır dört gözle bekledikleri yüksek artış son birkaç gündür yerini endişeye bıraktı. Dört gözle yükselmesi beklenen lider kripto para yeniden yavaş yavaş 3 hafta önceki değerine doğru inmeye başladı. Ancak bu düşüş iki geri bir ileri şeklinde olduğu için biraz uzun bir zaman dilimine yayılıyor. Kısacası Bitcoin düşüyor ama bu düşüşün arkasında birilerinin ya da bir şeylerin olduğu konuşulmaya başlandı.

BSV Dışlanmaya Başladı

Bitcoin düşüyor düşmesine ama bu düşüşün arkasında ne olabilir? Yoksa Bitcoin SV mi?  Bitcoin SV’nin kurucularından bir tanesi olan Craig Wright geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden Hodlonaut adlı kullanıcıya tehditler savurmuştu. Kripto para dünyasında popüler Twitter kullanıcılarından bir tanesi olan Hodlonaut’a karşı yapılan bu saldırı kısa zamanda etkisini gösterdi. Bu durum başta Binance olmak üzere ShapeShift ve Blockchain Wallet Bitcoin SV’yi liste dışı ettiklerini açıkladılar. Önemli bir kesim Bitcoin’deki bu düşüşün Bitcoin SV’nin liste dışı edilmesinden kaynaklı olduğunu savunurken bir diğer kesim ise Bitcoin’deki bu düşüşün zaten beklenen bir şey olduğunu ve bu konuyla bir alakası olmadığı görüşünü savunuyorlar.

Bitcoin Düşüyor

Bitcoin Düşüyor

Kraken’de Liste Dışı Edecek

Craig Wright’ın yaptığı davranış o kadar tepki topladı ki Kraken’de BSV’nin liste dışı edilmesi gerekip gerekmediğini bir anket açarak kullanıcılarına sordu. Çok fazla kişinin bu durumdan rahatsız olduğu ortaya çıkan yüzde 75 oranındaki “edilsin” cevabıyla bir kez daha kanıtlandı. Ortaya çıkan bu sonucunda ardından Kraken de BSV’yi liste dışı edebilir.

İLGİLİ:  Bitcoin 7900 Dolara %12 Kayıpla Geriledi

Bitcoin’e dönecek olursak, Bitcoin’deki düşüşün beklendiği, birkaç gün önce Weiss Ratings tarafından da kaleme alınmıştı. Hatta bu onlara göre bu o kadar kötümser bir düşüş olacak ki Bitcoin yeniden 4000 dolar seviyelerine inecek. Ancak elbette düşüş ağır bir şekilde ilerleyeceği için bu durum biraz zamana yayılacak gibi.

Bitcoin fiyat tahminleri hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

(1) Yorum

  1. Avatar mert Nis 16, 2019

Cevap bırakın