Bitcoin Düşüşte, Balinalar Yine Sahnede

Bitcoin bazı yatırımcılar için fırsat bazıları içinse hüsran olmaya devam ediyor. Geçmişte de pek çok defa olduğu üzere bazı durumlarda analizler hiçbir şekilde işe yaramıyor. Yapılan analizleri bu denli geçersiz kılan ise balina olarak bilinen yatırımcılar. Balinalar yüksek alışveriş yaptıkları için piyasanın gidişatını da son derece etkileyebiliyorlar. Üstelik bunu yaparken özellikle küçük yatırımcıları ve kaldıraçlı işlem yapanları kandırarak kazançlarını katlıyorlar.

Bitcoin 9400 Dolar Sınırına İndi

Dün akşam saatlerinde balinalar yeniden ortaya çıktılar ve uzun süredir 10.100 dolar seviyesine tutunmaya çalışan Bitcoin ‘in fiyatını 9500 dolar seviyesine indirdiler. Ancak bunu yapmadan önce özellikle işin analiz kısmı ile ilgilenenleri kandırmak için ufak çaplı bir yükseltme yaptılar. Pek çok insan Bitcoin’in yukarı doğru harekete geçtiğini sanıp işlem yapmaya başladıktan kısa bir süre sonra öldürücü darbe geldi. 9500 dolar seviyesinde var olan destek bir umut olsa da yaklaşık 6 saat içinde bu destek de kırıldı. Haberin hazırlandığı sırada Bitcoin 9400 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. Bu değer kırıldıktan sonra ise bir sonraki destek 9100 dolar olacak.

Bitcoin Fiyat Analizi : 21.08.2019(800 Dolarlık Düşüş)

Bitcoin Düşüşte Balinalar Yine Sahnede

Şu anda için Bİtcoin ’in ne zaman bir toparlanma sürecine gireceği bilinmiyor. Ancak kesin olan konu şu an itibariyle ciddi alışların yapılmaya başlaması. Bu alışlar fiyatın yukarı doğru hareketlenmesinde az da olsa etkili olacaktır. Elbette balinaların hala suda olduğunu da unutmamak gerekiyor. Neredeyse tüm gücü ellerinde bulunduran balinaların şu noktada piyasayı nasıl yönlendirecekleri bilinmiyor. Uzmanlar bu konuda ne kadar analiz yaparlarsa yapsınlar şu anda tüm piyasa hareketleri balinaların elinde. Bu da bir yükseliş yaşanacağı gibi hiç beklenmedik ani bir düşüşün daha yaşanması ihtimalinin var olduğunu bize gösteriyor. BitMEX gibi borsalarda kaldıraçlı işlemler yapanlar içinse en iyi hareket şu an için ya işlem yapmamak ya da 5x gibi çok düşük kaldıraçlı işlemler yapmak olacaktır.

İLGİLİ HABER:  Hangi Türk Hacker , Fidyeyi Bitcoin İle İstedi

Yorum Yok

Cevap bırakın