Bitcoin’in Denklemi Nedir ? Açıklıyoruz

Son güncelleme: 25 Haziran 2019 04:54 pm

Bitcoin uzun süredir koruduğu stabilliğini 2 gündür kısa bouncelerle yıkmaya ve yükseliş trendi yakalamaya çalışıyor.Ancak bitcoin artık eskisi gibi kolay kolay büyük sıçramalar yapamayacak gibi görünüyor.Bir çok Analistin düştüğü en büyük hata kripto borsaları mevcut bist teorileriyle açıklamaya kalkmalarıdır.Kripto para borsaları mevcut borsalardan farklıdır.Basit olarak açıklarsak pump ve dump süreçleri bile başlı başlı aynı olmadığını belirtisidir, ve işin el ilginç tarafı uzun süredir öngörülebilir özelliğini yitirmiştir.

Hatırlarsak bitcoin’in bir anda ani yükselişleri bilinçli kripto yatırımcılarını korkmuştur.Çünkü her ne kadar bitcoinin doğası gereği bir anda yükseliş sağlaması gerekse de bu artış sağlık zemini olmayan bir yükselişti.Bitcoinlekazan editörleri ve bir çok analist bitcoin de düzeltme beklerken bitcoin her zaman ki gibi sağlıksız sıçramaları devam ettirmiştir.

Bunun ne gibi zararları olabilir ki sorusuna da cevap verelim

Ani yükselişler bilinçsiz  kitlelerin bitcoine kaymasına neden oldu,tamamen bitcoini bir yatırım aracı olarak gören, kısa yoldan zengin olma hayali kuran bilinçsiz yığınlar !

Bir anda popüler olan herkesin dilinden düşmeyen bitcoine büyük yatırımlar oldu , kredi çekip yatıranlar,evini satıp yatıranlar tam bir trajedi sonrasında beklenen son geldi !

Düzeltme başladı,Boğa dönemi bir anda ayı dönemine döndü.Ve bu süreç bir anda gerçekleşti,herkes bitcoinin 100 bin dolara kadar yükseleceği beklerken  6 k seviyelere kadar geriledi.Eleştirdiğim bilinçsiz kesim büyük bir panikle tüm bitcoinleri sattı,piyasaya bir darbe’de kendi yatırımcısından geldi.

Ayı pençesini attı,bilinçsiz kitle ağır yaralar aldı, muazzam zarar etti.Defalarca sosyal medya hesaplarımızdan uyarılar yaptık,bu kadar yüksekten dalmayın zarar edersiniz, çoğu kesim kulak ardı etti paranın kokusu güzel geldi,aldandılar !

Peki Bilinçli kesim ne yaptı ?

sükunetini koruyarak belirli altcoin alım satımı yaparak bitcoin miktarlarını attırdılar,uygun seviyelerden alım yapmaya devam ettiler.En üst seviyeden satımını yaptılar,düzeltme evresini beklediler ve kazançlarını arttırdılar !

Thomas Hobbes’un dediği gibi “insan insanın kurdudur” sözü bu olayı özetlemektedir.İnsanlar hiç bir zaman gerçekleri duymak istemez bu da insanların hayal kırıklıklarına uğramasını sağlamaktadır.İnsanlar kendilerine hayaller satanlarını önemser ve kaybeder !

Tavsiyemizi yine tekrarlıyoruz !

panik satış yapmayın,duygusal davranmayın,aşırı artış yapmış coin almayın,stop loss ayarlarınızı yapın,Elbet güneşli günler tekrar gelecektir,umudunuzu asla yitirmeyin !

Yorum Yok

Cevap bırakın