Bitcoin ‘de Boğalar Görev Başında

Bitcoin ‘in geçen hafta kapanışı öncesinde 9000 doların altına inmesinden sonra bu seviyeyi kırma çalışmaları devam ediyor. En düşük olarak 8400 dolara kadar inen lider kripto para şu anda tamamen boğaların kontrolü altında.

9000 Dolar Kırılmaya Çalışılıyor

Son olarak bugün erken saatlerde yukarı doğru bir hareketlenme gösteren lider kripto para 8800 dolar sınırına ulaşsa da yeniden ani bi düşüş yaşayarak 8500 dolara geriledi. Bu anlık hareket boğaların görev başında olduğunu da göstermekte. Yukarı doğru olan ve bir kaç dakika süren bu hareket insanların anında long işlem yapmalarına sebep oldu. Bu tuzağa düşenler fiyatın yeniden ani düşüşü sonrasında kaybetmiş oldular. Uzmanlar ise kaldıraçlı işlem yapanların bir süre daha çok düşük kaldıraçla işlem yapmalarını söylüyorlar. Düşük kaldıraçlı işlemlerde Bitcoin ‘in değeri işleme giriş noktasında 1000 ila 1500 dolar civarında düşüş gösterse dahi paranın kaybedilmemesini sağlamakta. Elbette kazanç ise daha az olmakta.

Şu sıralar yapılan tüm analizler havada kalıyor zira piyasaya tamamen boğalar ve balinaların elinde. Bu da ani artış ve düşüşlerin sıklıkla yaşanması anlamına geliyor.

İLGİLİ:  Binance, “Venus” adlı Blockchain Projesini Başlattı

Yorum Yok

Cevap bırakın