Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin Cash Fiyatı Ne Kadar?

Bitcoin (BTC) gittikçe daha popüler hale geldikçe, bir işlemi işlemek için geçen süre de daha yavaş hale geldi. Ayrıca, her işlemin maliyetini, gönderen için daha pahalı hale getirdi. Mevcut Bitcoin sistemini iyileştirmek için Bitcoin Cash (BCH) oluşturuldu ve şimdiye kadar mükemmel bir iş yapıyor gibi görünüyor. Ağustos 2017’de piyasaya sürülmesine rağmen, Bitcoin Cash en iyi 5 kripto para biriminden bir tanesi durumuna geldi.

Her şey Bitcoin teknolojisinin nasıl geliştirileceğine dair anlaşmazlıklar ile başladı. Bitcoin ile ilgili sorunlardan biri daha fazla insan kullandıkça, ağların bir işlemi işleme süresinin daha uzun olması. Ayrıca işlem ücretleri daha pahalı. Bitcoin severler bunun büyük bir sorun haline geldiğini, özellikle de kripto paraların çok popüler hale geldiğini anladılar. Bir çözüm olması için BCH kuruldu.

Bitcoin Cash Nasıl Alınır?

Diğer tüm kripto paralar gibi BCH de kripto para borsaları üzerinden satın alınabiliyor. Şu anda en az Bitcoin (BTC) kadar popüler bir durumda olmasına rağmen değeri Bitcoin ile karşılaştırılmayacak kadar düşük. Bununla birlikte kripto para işine yeni girmiş pek çok insan BTC ve BCH’yi birbirine karıştırmaya devam ediyor. Bu da elbette istenmeyen zararlara sebebiyet veriyor.

Bitcoin Cash Fiyatı Ne Kadar?

Yazı yayına hazırlandığı sırada 1 Bitcoin Cash yaklşaık olarak 312,38 ABD doları seviyesinden işlem görmekte. Dikkat edilidğinde 8.700 dolar civarında olan Bitcoin (BTC)’den çok çok düşük bir seviyede işlem gördüğü hemen anlaşılacaktır. BCH en yüksek seviyesine 20 Aralık 2017 tarihinde ulaştı. O gün 1 BCH’nin değeri 3.785 dolar seviyesine çıktı. O tarihten bu güne inişli çıkışlı bir grafik sergilese de aynı seviyenin yakınına dahi ulaşamadı. BCH sahipleri umutla tekrar binlerle ifade edilen rakamlara ulaşılması için bekliyorlar.

Bir önceki yazımıza olan “ChainLink Nedir?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın