Bitcoin Bu Sefer 20.000 Dolar Seviyesinde Durmayacak

Bitcoin’in fiyatı sürekli olarak en yüksek seviyelere çıkmaya devam ederken, şu anda herkesin aklındaki soru, bu sefer bir şeylerin farklı olup olmayacağı yönünde. 20.000 dolar seviyesine ulaşmak bu sefer farklı şekilde bir etkiye sahip olacak. Şu anda yaşanan rallinin 2017’de yaşandığı gibi “kabarcık” olmadığına bir göz atalım. Birçok uzmanın da belirttiği gibi, BTC’nin 10,000 dolarlık temel psikolojik işaretin üzerine çıkması, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine kolayca ulaşabileceğini de göstermekte. Tom Lee’ye göre, FOMO’yu tetikleme olasılığı yüksek.

Perakendeci Olmayan Kurumlar Sürücü Koltuğunda

Bitcoin, 2017 yılının sonlarında ana akıma girdi. O zamanlar, yaklaşık 20.000 dolar seviyesine ulaşan tarihi artış, özellikle perakende yatırımcılar tarafından gerçekleştirildi. Ancak, bu sefer, Google Trends’e göre, halk hala büyük ölçüde oyunun içinde bulunuyor.

Bitcoin Bu Sefer 20.000 Dolar Seviyesinde Durmayacak

Bitcoin Bu Sefer 20.000 Dolar Seviyesinde Durmayacak

Aslında, Google’ın “Bitcoin” için yaptığı aramaların sayısı, 2017’dekinin sadece % 10’u civarında. Diğer bir deyişle, perakende yatırımcı FOMO henüz başlamamış, bu da BTC fiyatının geçen zamandan çok daha yüksek olabileceğini düşündürmekte. Öte yandan, Bitcoin’e olan kurumsal talep arttı. 17 Haziran itibarıyla, CME Grubuna olan açık ilgi, 26,555 BTC ya da yaklaşık 246 milyon dolar tutarında toplam 5,311 sözleşmeyi gördü.

Ağ Temelleri Hiç Olmadığı Kadar İyi

Cuma günü, hash rate 65.000.000 TH / s‘nin üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Başka bir deyişle, Bitcoin her zamankinden daha güvenli ve ağı etkilemek için çok büyük miktarda bilgisayar gücü gerektiriyor.

Bitcoin Bu Sefer 20.000 Dolar Seviyesinde Durmayacak

Bitcoin Bu Sefer 20.000 Dolar Seviyesinde Durmayacak

Bu arada, diğer temel hususlar da adım adım büyüdü. Günlük blockchain işlem hacmi, blok boyutu ve diğer ölçümler de her zamankinden daha fazla insanın Bitcoin kullandığını doğrulamakta. Ek olarak, ağ işlem ücretleri 2017’ye kıyasla nispeten düşük kaldı. SegWit gibi optimizasyonlar ve Lightning network gibi blockchain dışı ölçekleme çözümleri tıkanıklığı ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

Bitcoin’in daha ne kadar yükselebileceği hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Cointelegraph

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'in 10.000 Doları Geçmesi Piyasayı Yeşil Hale Getirdi başlıklı makalemizde oldu, Bitcoin’in 10.000 doları geçmesi ve Kripto piyasasında son durum hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın