Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Dikkat Edin, Bu Platformlar Dolandırıcı!

Son yıllarda yatırımcıların bitcoin ve kripto paralara yönelmesiyle dolandırılar iş başına geçti.  5 Şubat günü bu konuyla ilgili abd adalet bakanlığı yapmış olduğu açıklamada Sırbistan kökenli Antonije Stojilkoviç  dolandırıclık ve kara para aklama suçlarından dolayı yargılanması için abd'ye iade edildi.

] }

Son yıllarda yatırımcıların bitcoin ve kripto paralara yönelmesiyle dolandırıcılar iş başına geçti.  5 Şubat günü bu konuyla ilgili abd adalet bakanlığı yapmış olduğu açıklamada Sırbistan kökenli Antonije Stojilkoviç  dolandırıclık ve kara para aklama suçlarından dolayı yargılanması için abd’ye iade edildi.

Stojilkoviç’in liderliğini yaptığı dolandırıcılık çetesi bir çok ülkede faaliyet gösterdiği, 20’den fazla sahte kripto para borsası kurarak yaklaşık 70 milyon dolarlık vurgun yaptığı belirtiliyor.

 

Dolandırıcılık yaptığı başlıca platformlar şu şekildedir: Options Rider, Bancde Options, Start Options, Dragon Mining, BTC Mining Factor ve Trinity Mining’dir

Savcı Prerak Shah yapmış olduğu açıklamada  ” 70 milyon dolarlık yapılan dolandırıcılık hem ABD vatandaşlarını hem de diğer ülke vatandaşlarını hedef almaktadır. Kıtalar arası bir dolandırıcılık şebekesinden bahsediyoruz” diye belirtti. Ayrıca Stojilkoviç ve işbirliği yaptığı suç ortaklarına 20 yıla kadar hapis cezası verilmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu