Bitcoin (BTC) Hükumetler Tarafından Engellenebilir mi?

şu ana kadar olumsuz koşullarda bile yükselen bir üne sahip. Ağın kendisi birden fazla rejimin sansürüne karşı direndi, ancak dünya hükumetleri isterlerse Bitcoin’i engelleyebilirler mi?

Hükumetler Piyasaları Sallamak İçin Yeterince Kuvvetli

Kripto analisti Alex Krüger, Bitcoin ağına dokunmadan bile Bitcoin’in çökertilebileceğini düşünüyor. Son zamanlarda yapılan bir tartışma, ralli için şansı olmayan kalıcı bir piyasa fiyatının yatırımcıları aktiften mahrum bırakabileceği üzerinde yoğunlaşıyor.

Bitcoin (BTC) Hükumetler Tarafından Engellenebilir mi?

Bitcoin Hükumetler Tarafından Engellenebilir mi?

Bitcoin, beklenen “yarılanma” ve her gün büyüyen BTC kıtlığının artmasıyla desteklenen, tüm zamanların en yüksek seviyesine tekrar yükselme umudu vermesi nedeniyle 2019’da da cazibesini sürdürmeyi başardı. Ancak kripto piyasası, genel finansın ölçeğine kıyasla daha küçük hacimlere sahiptir. Teoride, bir hükumet, piyasayı herhangi bir yöne sallamak için muazzam boyuttaki finansal gücünü kullanabilir.

Vadeli işlem piyasalarının başlatılması konusunda doğrudan hükumet etkisi gözlemlenmiştir. Analistler, 2017 yılında CMC ve CBOE’nin Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinin başlama kararının BTC piyasa fiyatını “belirleyen” ortak bir hareket olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'de Düşüş Devam Ediyor: 8000 Dolar Görüldü başlıklı makalemizde 8000 Dolar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın