Bitcoin Borsaları ve İşlem Hacimleri

Bitcoin Borsaları ve İşlem Hacimleri

Doğru bitcoin borsasına yatırım yapmak yatırımcılar için oldukça önemli bir konudur. Çünkü günümüzde ülkemiz de ve yurt dışında yer alan farklı borsaların her birinin işlem hacmi farklılık göstermekte ve bu durum alış satış işlemlerinde karlılığı doğrudan etkilemektedir.

Bilindiği üzere Türkiye’de kripto para borsalarında Paribu, BTCTürk, Koineks gibi firmalar yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Bu borsalar ülkemizde en güvenilir borsalar arasında yer almasının yanı sıra kullanıcıların en çok kullandığı ve hacim oranları yüksek olan platformlardır. Ayrıca hatırlanacağı üzere geçen sene BTC Türk firması dünya sıralamasında işlem hacimleri listesinde dereceye girerek adından söz ettirmeyi de başarmıştı.

İLGİLİ:  Temmuz Ayında BitMEX 'den 524 Milyon Dolarlık Bitcoin Çekildi

Yabancı borsalarda kim var ?

Ülkemiz dışında da dünya genelinde kripto para borsalarında işlem hacimlerinde sürekli olarak farklılıklar gözlemlenmektedir. Bu hareketlilik her ne kadar sıralamayı değiştirse de dünya da işlem hacmi yüksek borsalar arasında binance, bitfinex, kraken, poloniex, bittrex vb. yer almaktadır.

Ülkemizde olduğu gibi bu yabancı kripto para borsalarında hesap açarak işlem yapabilmek için bazı onaylama işlemlerinin de yapılması gerekmektedir. Türkiye de yer alan kripto para borsalarında kolayca kimlik bilgileriniz, belge ve SMS onayı ile kripto para borsa hesabınızı açabilir ve bitcoin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yabancı kripto para borsalarında bu işlemler biraz daha zahmetli olabilmektedir çoğu zaman.

İLGİLİ:  Ethereum'dan EMA Rekoru

2020 yılına giriş yaptığımız şu günlerde kripto para borsalarında ki yükseliş de işlem hacimlerine bağlı olarak borsaları birbirleriyle kıyasıya bir yarış içerisine sokmuştur. Fakat bazı borsalar fake işlemler ile işlem hacimlerini yüksek göstererek kullanıcılarını aldatmaya yönelik hareketler de yapabilmektedir. Bu tarz durumlardan yatırımcıların olumsuz etkilenmemesi için mutlaka dikkat etmesi ve güvenilir borsalar üzerinden işlemlerini gerçekleştirmeye çalışması gerekir.

Yorum Yok

Cevap bırakın