Bitcoin Boğaları Bitcoin’i 10.000 Doların Üzerinde Tutmak İçin Cesurca Savaşıyorlar

Bitcoin boğaları, 11.000 ABD Doları’ndan hızlı kar elde etmek isteyen kişilerin sürekli satış baskısına rağmen, Bitcoin’in bugün en azından 10.000 ABD Doları’nın üzerinde bir değerde kalması için mücadele ediyorlar.

Ancak fiyatlar birkaç saat önce duraklamış gibi olsa da, Amerika’da sabah 4:20 civarında, Çin ve Japonya’da ise öğlen saatlerinde 9,726 USD seviyesine kadar düştü. Ancak dört saat sonra, Orta ve Batı Avrupa’da güneş doğunca, bugün 10,172 ABD doları olan işlem seviyelerine geri döndü.

2019 yılının ikinci yarısına doğru bir hamle başlangıcı oldu, ancak son birkaç gündür Bitcoin fiyatının 9,000 ABD dolarının altında olduğu iki hafta öncesine göre hala %10’luk bir oranla yukarıda olduğu da görülüyor. Düşen fiyatlara rağmen Zimbabwe’de gibi yoksul ekonomilerde, alıcıların küresel ortalamada %600 prim ödemeye hazır oldukları baskıcı para politikalarıyla zirvede kalmaya devam ediyor. Siyasi protestocuların istenmeyen casusluktan kaçınmak için para alternatifleri aradıkları Hong Kong’da fiyatlar da hafifçe şişiriliyor.

Bitcoin Boğaları Bitcoin'i 10.000 Doların Üzerinde Tutmak İçin Cesurca Savaşıyorlar

Bitcoin Boğaları Bitcoin’i 10.000 Doların Üzerinde Tutmak İçin Cesurca Savaşıyorlar

Bitcoin Dört Basamaklara İner mi?

Haziran ayının ikinci yarısındaki inanılmaz artışta orta vadeli trend çizgilerinin alıcılar için nasıl iyi göründüğünü hala görmezden gelmek zor olmalı. Elbette, dört basamaklı alış fiyatlarını kaçırmış olanlar arasında birçok kişi artık Bitcoin’i bu kadar ucuza alamayacaklarını tahmin edebiliyorlar. Ancak eğer yine 9.000 dolar civarına iniş yaparsa bu noktada bir alış patlaması olacağı da tahmin edilmekte.

Bitcoin tam anlamıyla hissettirmeden yavaş yavaş kabul görmeye devam ediyor. Ancak şu an için tüm gözler Facebook’un Libra’sına da kitlenmiş durumda. Libra’nın piyasa üzerinde yaratacağı etkiden daha çok Bitcoin üzerinde nasıl bir etki yaratacağı merak edilmekte. Bitcoin’e yatırım yapanların ne kadarı Libra’ya geçiş yapacak ilerleyen zamanlarda görülecek.

Facebook Libra’nın piyasaya katkıları hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Bitcoin News

Yorum Yok

Cevap bırakın