Bitcoin Banka Hesapları Avrupalıların Kullanımına Açıldı

0

Berlin merkezli kripto bankacılığı girişimi Bitwala, iOS ve Android için bitcoin bankacılığı uygulamasının başlattığını duyurdu. Avrupa Ekonomik Birliğinin 31 ülkesindeki müşterilerin, bir dakika içinde entegre bitcoin cüzdanı ve ticareti olan bir Alman banka hesabı açabileceği belirtildi.

Bitwala‘nın kurucu ortağı ve baş teknik sorumlusu Benjamin Jones, “Onboarding artık doğrudan uygulamaya entegre edildi. Hesabınız olduğunda, günlük bankacılık faaliyetlerinizi (bitcoin veya Euro cinsinden) günlük hayatınıza kusursuzca entegre edebilirsiniz.”

Şirket, tüm banka hesaplarının Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin) tarafından denetlenen lisanslı bir Alman bankası olan SolarisBank tarafından barındırılacağını ve 100.000 € ‘ya kadar olan mevduatların Alman mevduat garanti programı tarafından korunacağını söyledi.

bitcoin banka hesapları avrupalıların kullanımına açıldı
bitcoin banka hesapları avrupalıların kullanımına açıldı

Şirketin baş finans sorumlusu Christoph Iwaniez‘e göre müşterilerin Bitcoin bakiyeleri, “cüzdanlarını her zaman tam olarak kontrol etmelerine” olanak tanıyan “imzalanmış bir cüzdan üzerinden doğrudan Blockchain üzerinde rezerve edildi”. Başka bir deyişle, birçok merkezi bitcoin değişim platformunun aksine, Bitwala müşterileri kendi özel anahtarlarına sahipler.

Bitwala cüzdanı ayrıca peer-to-peer transferlere, QR koduyla ödeme taleplerine izin verir ve kullanıcılara biyometri kullanarak transferleri yetkilendirme seçeneği sunar. Para sahipleri, dünya çapında 40 milyondan fazla yerde hiçbir şeye gereksinim duymadan ödeme ve ücretsiz para çekme işlemleri için kullanılabilecek ücretsiz bir banka Mastercard‘ı alırlar ve bitcoin işlemlerinde %1 ücret öderler. Bu gelişmeden sonra Avrupa’nın herhangi bir yerinde bulunan bir kişi sadece cep telefonu üzerinden istediği kişinin istediği banka hesabına Bitcoin gönderimi yapabilecek. Uygulamanın kısa süre içinde özellikle Asya’da da aktif olması bekleniyor. Böylelikle bankalar üzerinden kıtalar arası Bitcoin transferinin de önü açılmış olacak.

Bitwala, 2015 yılında Berlin’de kuruldu ve şu anda kırktan fazla çalışan istihdam ediyor.

Kaynak: Yahoo Finance

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.