Bitcoin balon mu çıktı ?

hakkında son zamanlarda çıktı , yorumları yapılmaktadır. Lakin 2010 yılından beri bitcoin balon olmadığını defalarca kanıtladı , ama alt yapısına zarar gelirse fiyatını olumsuz anlamda etkiler. Çin’in aldığı ICO kararları bitcoin’in istikrarlı düşmesine ve düşmeye devam etmesini sağlıyor.

Analiz ekipimiz dün 8100 dolar seviyesindeyken 7800 bandına kadar gerileceğini okurlarına duyurarak panik yapmamaları konusunda uyarmıştır. Unutulmaması gereken en önemli faktörlerden biri de bitcoin’in altında yatan mükemmel teknolojik yapı şuan spekülatörler tarafından alttan alta servis edilen haberlerle yatırımcıların eldeki bitcoinlerini satarak fiyat kırılmasını sağlayarak ucuza bitcoin alıp kar marjlarını arttırmaktır. Yatırımcılara tavsiyemiz düzenli bitcoin almaya devam etmeleridir. Bitcoini sadece günlük , haftalık ve aylık bir periyot’ta düşünmemeleri.

Sonuç olarak bitcoin, temel ekonominin bir sonucu olarak büyüyor.Toplam 21 milyon adetle sınırlıdır. Bu sebepten ötürü piyasa alım satımlarla belirlenen bir fiyat yapısı vardır. Bankalar gelecekte bu sisteme geçmek zorundadır. Bulunduğumuz çağı tekno çağ olduğunu hesaba katarsak eninde sonunda bankaların hem maddi hem de zamansal tasarruf elde etmek istemesi yapının bitcoin teknolojisine geçmesini sağlayacaktır.

Yorum Yok

Cevap bırakın