Bitcoin Balinaları Yüzmeye Devam Ediyorlar

Son bir haftadır Bitcoindeki dalgalanmalar bazılarına kazandırırken pek çok kişiye de kaybettirdi. Bitcoin hareketindeki düzensizlik grafiklere bakıldığında da açıkça görülmekte. Bitcoin’in ara ara durulan dalgalanmasının hemen ardından gelen ani yükseliş ve ani düşüşler ilk anda düzeltme sanılsa da sonrasında bu durumun tarafından gerçekleştirilen bir olay olduğunu ortaya koyuyor.

Bart Formasyonu Yapıldı

Analizcilerin deyimiyle “Bart Formasyonu” dün de karşımıza çıktı. Dünyaca ünlü çizgi film karakteri Bart Simpson’ın kafasına benzer bir şeklin grafik üzerinde ortaya çıkması yüzünden bu ismi alan hareket tamamen balinalar tarafından bilinçli olarak yapılıyor. Hareketin başlangıcında ani bir yükseliş gözlemlenmekte. Bu yükseliş genellikle 400 ila 500 dolar arasında bir hareket. Sonrasında ise 200 dolar aralığında ilerleyen bir dalgalanma başlıyor. Bu dalgalanma yaklaşık olarak 1 saat boyunca devam ettikten sonra hareketin başlangıcında olduğu gibi yine 500 dolarlık bir düşüş yaşanıyor. Bu hareketin sonucunda ise balinalar karlı çıkıyorlar. Elbette analizler ile bu hareketin yaşanacağını tahmin edenler de karlı çıkabiliyorlar.

Bitcoin Balinaları Yüzmeye Devam Ediyorlar

Bitcoin Balinaları Yüzmeye Devam Ediyorlar

Uzmanlar önümüzdeki birkaç gün daha balinaların ortada olmaya devam edeceklerini söylüyorlar. Bitcoin 8 Ağustos’un ilk saatlerinden bu yana 11.900 dolar seviyelerinde çakılı kalmış gibi görünse de her an yeni bir balina etkisi görülebilir. Balinaları bir tarafa koyarsak Bitcoin’in son bir hafta içindeki yükselişi bu trendle devam ederse 2020 yılına girmeden 20.000 dolar seviyelerini görmek mümkün olacak. Ancak geçtiğimiz Haziran ayının ortaların 13.000 dolar seviyelerine kadar yaklaşan Bitcoin burada tutunamamış ve oldukça önemli bir düşüş yaşayarak 9200 dolar seviyelerine kadar düşmüştü. Bu durumun tekrar yaşanılması da ihtimaller dahilinde bulunuyor. Böyle bir olayın tekrar yaşanması durumunda ise 8500 dolar seviyesine kadar inmesi de konuşulanlar arasında.

Kaynak: Kointimes

Bir önceki yazımız olan Çin Hükümetine Bağlı Hackerlar Kripto Şirketlerini Hedef Alıyorlar başlıklı makalemizde Çin Hükumetine Bağlı Hackerlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın