Bitcoin Balinaları Hala Suda

Geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana belirgin bir düşüş içinde olan Bitcoin bir türlü yeniden toparlanma sürecine giremedi. Bununla birlikte Bitcoin balinaları sürekli suda oldukları için bu durum yatırımcıların son derece temkinli hareket etmelerine sebep oluyor.

Temmuz ayından bu yana grafiklerde en çok göze çarpan ani yükseliş ve hemen peşinden ani düşüşler. Bu hareketler hemen hemen her hafta 1 ya da 2 defa tekrarlanıyor. Şu anda piyasaya hükmeden Bitcoin balinaları tarafından bilinçli olarak yapılan bu yüksek alış ve satışlar aynı zamanda kaldıraçlı işlem yapanların da bir anda paralarını kaybetmelerine sebep oluyor. Bu durum elbette balinalar kadar borsaların da işine yaramakta. Zaten elinde yüklü miktarda kripto para bulunduran borsaların aynı zamanda birer balina görevi gördükleri biliniyor. Bir başka deyişle bu ani yükseliş ve düşüşler borsalar tarafından da bilinçli olarak yapılıyor olabilir.

Böylesine güvensiz bir ortamda insanlar hala kurallarının borsalar tarafından yazıldığı bir ortamda para kazanmaya çalışıyorlar. Pek çok insan 2017 yılındaki Bitcoin’in rekor kırdığı zamanların hayaliyle yaşarken şu anda bunun yeniden gerçekleşme ihtimalinin çok uzak olduğu ortada. Bunun en önemli sebebi ise Bitcoin ve altcoinlerin kullanımının son 1-2 yıl içinde inanılmaz şekilde yaygınlaştığı. Özellikle 2017’de yaşanan olaydan sonra insanlar kripto paralara ciddi yatırımlar yapmaya başladılar. Ancak şu anda bakıldığında dahi geçen neredeyse 3 yıllık zaman diliminde çok fazla bir artış gözlemlenmedi. Bu durum elbette sadece uzun vadeli yatırımcıların amaçlarına ulaşamadıkları anlamına geliyor. Al-sat yapanlar için kazanma fırsatı her zaman için var olsa da bu da eskiye göre oldukça riskli bir hale geldi. Nedeni ise balinaların eskisinden daha çok olayın içine dahil olmaları.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın