Bitcoin Analizi Nasıl Yapılır? Bitcoin Analizleri Ne Kadar Doğru?

Bitcoin analizi yapmak göründüğü kadar kolay değil. Bunun için hem kripto paranın geçmiş hareketleri hakkında bilgi sahibi olmak, hem gündemi iyi yorumlamak, hem de analiz araçlarını iyi kullanmak gerekiyor. Anlaşıldığı üzere analiz sadece bilgisayarlardaki ve grafiklerle ilgili değil. Aynı zamanda dünya gündemi ile de alakalı bir durum.

Bitcoin Analizi Yapan Analistler Güvenilir mi?

Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki analiz tamamen kişinin kendi yorumları sonucunda çıkardığı sonuçlardan oluşur. Bir analizci grafikleri tamamen farklı yorumladığı gibi bir başka analizci bir başka şekilde yorumlayabilir. Bu bakımdan analiz sonrasında ortaya tek ve kesin bir sonuç çıkmaz. Yapılan araştırmalar bir analizin fiyat tahmini konusundaki doğru tahmininin %20’den yukarıya çıkamadığını göstermektedir. Bu oldukça düşük bir yüzde. Peki geri kalan %80’lik oran nedir? İşte bu geri kalan kısım ise Bitcoin piyasasında bulunan ve Bitcoin fiyatına etki eden diğer etkenlerdir.

Bitcoin Analizi Nasıl Yapılır? Bitcoin Analizleri Ne Kadar Doğru?

Bitcoin Analizi Nasıl Yapılır? Bitcoin Analizleri Ne Kadar Doğru?

Balinalar Her şeyi Bozuyor

Piyasada bulunan ve yüksek alım satım yapan balinalar yapılan tüm analizlerin bir anda altüst olmasına sebep olurlar. Özellikle son zamanlarda balina hareketlerinde önemli bir artış mevcut. Bu da analizlerin boşa çıkmasına sebep olmakta. İçinde pek çok bilinmezlik bulunan bir piyasada yapılan analizler hiçbir şekilde kesinlik gösteremez. Ancak beklentilerin ne yönde olduğunu söyleyebilir. İnsanların en çok yanıldıkları nokta ise analistlerin yaptıkları analizlere gereğinden fazla güvenmeleri. Bunun en büyük sebebi ise insanların analizden anlamaması ve analiz yapanların bu işi gerçekten bildiklerine kanamaları. Şunu unutmamak gerekir ki, içinde çok fazla teknik terim bulunan bir analiz, konudan hiç anlamayanları etkilemek için uygun ortamı hazırlar.

Analiz sırasında kullanılan göstergelerin kullanımı tamamen analizi yapan kişi ile alakalı. Analizler doğru sonuca yakın sonuçlar verdiğine inandıkları göstergeleri daha çok kullanırlar. Şu anda varyasyonlarla birlikte, bilinen 1000’e yakın gösterge mevcut.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın