BTC/USD Teknik Analizi : 14 Ocak 2020

BTC/USD Teknik Analizi : 14 Ocak 2020 ABD Bölge Hakimi, Craig Wright‘a Bitcoin’lerinin yarısını Dave Kleiman’a teslim etmesini emreden  bir önceki yaptırımın geçerli olmadığına karar verdi.

Yargıç Bruce Reinhart, Wright’ın icat ettiğini iddia ettikten kısa bir süre sonra, Bitcoin’in ilk günlerinde bir ortaklığın parçası olarak Wright ve Kleiman tarafından çıkarılan 1.1 milyon Bitcoin olduğu iddia edilen uzun bir mahkeme savaşında yaptırımlar hakkında bir karar yayınladı.

10 Ocak’ta Florida’daki ABD Bölge Mahkemesine sunulan mahkeme belgelerine göre, Hakim Beth Bloom Reinhart’ın önceki yaptırım kararının uygunsuz olduğuna karar verdi. Daha önce Ağustos 2019’da bildirildiği gibi Reinhart, Wright’ın sahte belgeler sunmak için yalan söylediğine karar verdi ve Kleiman ile çıkardığı iddia edilen 1 milyondan fazla Bitcoin’in % 50’sinden fazlasını teslim etmesini önerdi.

İLGİLİ HABER:  Google "Bitcoin Nedir" Verileri Açıklandı ?

Bununla birlikte, yakın tarihli bir karar, bu yaptırımın uygun olmadığını çünkü Wright’ın Kleiman ile eşit bir ortaklığa sahip olduğu bilinen gerçekler özellikle Bitcoin’in keşfi ile ilgili değildir. Ancak Yargıç Bloom, Wright’ın ihtiyati tedbirlere uymak için iyi niyetli çaba göstermediği ve Kleiman Malikanesinde avukat ücreti ödemeye devam etmesi gerektiği sonucuna vardı. Geçen Kasım ayında, Kleiman Estate, 658.000 $ ‘lık yasal masraf için başvuruda bulundu.

Bitcoin Teknik Analizi

Bu, Wright’ın bir karşı saldırı ile hemen tepki vermesine neden oldu. Teknik Pazara Genel Bakış: BTC / USD çifti 8.520 $ seviyesinde (analiz yazılırken) bir başka marjinal yükseliş kaydetti ve yükseliş eğilimini sürdürüyor.

İLGİLİ HABER:  Kara Cuma 'da 2 Milyon 265 Bin Ürün Satıldı

Bu yüksekliğin bir öncekinden daha düşük bir momentumda yapıldığını lütfen unutmayın, bu nedenle olumsuz bir sapma var. Daha önce, çift 7.601 – 7.581 $ seviyesinde bulunan teknik desteği test etti ve daha yüksek sıçradı, bu da destek piyasa katılımcıları tarafından geçerli olarak kabul edildi ve son yükselişe devam etmek istediler.

Ayrıca, destek açıkça ihlal edilmedikçe Bitcoin fiyatından daha düşük hareket etme imkanı yoktur. Boğalar piyasa üzerinde geçici kontrole sahipler ve başka bir artış olasılığı yüksek.

Haftalık Direnç Noktaları:

WR3 – 9.744 dolar

İLGİLİ HABER:  Vitalik Buterin, Ethereum'un Gelecek Planlarını Açıkladı

WR2 – 9.058 dolar

WR1 – 8.561 dolar

Haftalık  Destek noktaları

7,905  dolar

WS1 – 7.428 dolar

WS2 – 6.754 dolar

WS3 – 6.270 dolar

 

Yorum Yok

Cevap bırakın