Bitcoin Analizi

Önemli Noktalar

  • Bitcoin fiyatı yakın zamanda kartlarda daha fazla kayıp olduğunu göstermek için yükselen bir kama modelinin altına düştü.
  • Fiyat hala daha fazla satış baskısı elde etmek için Fib seviyeleri ile hizalanan kırık destek alanına geri çekilebilir.
  • Teknik göstergeler hala biraz yükseliş momentumunun olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı yükselen kama modelinden aşağı yönlü bir kırılma gerçekleştirdi ancak aşağıya doğru ilerlemeden önce bir geri çekilmeye bağlı olabilir.

Teknik Göstergeler Sinyalleri

100 SMA, en az direnç yolunun hala üstte olduğunu belirtmek için 200-SMA uzunluğunun üzerindedir. Diğer bir deyişle, yükselişin devam etmesi için hala bir şans olabilir.

Bununla birlikte, ikisi arasındaki boşluk zayıf boğa momentumunu ve olası bir aşağı geçişi yansıtacak şekilde daralmaktadır. Bitcoin fiyatı da hem hareketli ortalamaların altına düştü, hem de bunlar ileriye doğru dinamik direnç olarak kalabiliyor.

RSI son zamanlarda aşırı satım bölgesine yönelttikten sonra yükseliyor, bu da yükseliş baskısında olası bir dönüş anlamına geliyor. Stokastik ayrıca aşırı satım bölgesinden çıkmaya hazır görünüyor ve bitcoin fiyatı kuzeye doğru gittiğinde uygun bir şekilde takip edilebiliyor.

Ancak, fiyat, arıza üzerinde işaretlenen Fib seviyelerindeki barikatlara çarpabilir. Kırık kama ile% 61.8 Fib hattı yukarı 6,430 $ ve% 50 Fib 200 SMA dinamik bükülme noktası ile destekliyor. Bu seviyelerden herhangi biri kazançları kontrol altında tutarsa, bitcoin fiyatı kaydırağa olan süreyi düşük veya alçaltabilir.

TradingView'den BTCUSD Grafiği

TradingView’den BTCUSD Grafiği

ABD’den Çin’e uygulanan yeni tarifeler ışığında, riskten kaçınma, daha geniş finansal piyasalara geri döndü. 24 Eylül’de yürürlüğe girecek olan bu tarifeler, 200 milyar dolar değerindeki Çin malları vergisinin% 10’unu karşılar ve bu oran yıl sonuna kadar% 25’e yükselir.

Bununla birlikte, yatırımcıların riskli varlıklarını boşaltıp güvenli limanlara geri akın etmesi anlaşılabilir. Kripto para birimleri, eternumun yol açtığı düşüşlerle bir kez daha kırmızı renktedir.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın