Bitcoin Almak Karlı mı? Bitcoin Ne Kadar Kazandırıyor?

Kripto para denildiğinde akıllara ilk gelen tabi ki Bitcoin olmakta. Pek çok insan kripto para dünyasına girmeden önce bunun ne kadar kalı olup olmadığının cevabını arıyor. Bununla birlikte Bitcoin almak karlı mı ya da Bitcoin ne kadar kazandırıyor gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Çünkü konu para ve risk olunca insanları bu işe girmeden önce iyi bir araştırma yapma ve konuya tam anlamıyla hakim olma çabasına giriyorlar.

Lider kripto para Bitcoin sürekli olarak inişli çıkışlı bir hareket sergilediği için kazandırma olasılığı hisse senetlerine göre çok daha yüksek. Üstelik sadece bir kaç dakika içinde dahi paranızı iki katına katlama şansınız her zaman için mevcut. Ancak tabii ki bu durum beraberinde riskleri de getiriyor. Bu yüzden tamamen bilinçli bir şekilde işlem yapmak gerekiyor. Bu işe yeni girenler Coinfarm gibi siteler üzerinden başka insanların yaptıkları işlemleri kopyalayabilirler. Bu işlemler BitMEX borsasından anlık olarak alınmakta ve bu site üzerinde paylaşılmakta. Burada aynı zamanda kullanıcıların geçmişe dönük olarak yaptıkları işlemleri de kontrol etme imkanınız bulunuyor. Bu sayede de çok kazanan bir kullanıcı bulup onun yaptığı işlemleri borsalar üzerinde anı anına uygulayabilirsiniz.

Ne Zaman Bitcoin Alınır?

Bazı insanlar daha karlı olması açısından Bitcoin değer kaybettiği zamanda Bitcoin almak istiyorlar. Ancak burada unutulmaması gereken bir nokta var. Bitcoin sürekli olarak inip çıkan bir para birimi. Bitcoin değerinin düşmesini beklemek tamamen psikolojik bir durum. Uzmanlar elinize para geçtiği anda Bitcoin’e yatırım yapmanın daha karlı olduğunu söylüyorlar. Çünkü Bitcoin satın aldığınızda paranın değerinin düşmeye devam etmesi de olasılıklar arasında. Sürekli alım yapmak günün sonunda Bitcoin almak karlı mı sorusunun cevabını da size verecektir.

Bitcoin Nasıl Kaybettirir?

Lider kripto para birimi tarih boyunca sürekli bir yükseliş içinde olduğu için eninde sonunda kar ettirmekte. Buradaki kilit nokta ise elinizdeki Bitcoin’i ne kadar uzun süre elinizde tutacağınız. Para kayıpları genellikle al sat yaparken ya da kaldıraçlı işlem yaparken meydana geliyor. Bunları yapmaktaki amaç daha kısa sürede kazanç sağlamak. Oysaki Bitcoin alıp bunu bekletmek zaten uzun vadede risksiz şekilde kazanmanıza sebep olacaktır. Görüldüğü gibi kaybetmek tamamen insan psikolojisi ve iradesi ile ilgili bir durum. Eğer banka mantığı ile Bitcoin’e yatırım yaparsanız normal bir bankanın uyguladığı faizin 100 ila 500 katı daha fazla bir faiz almış olursunuz. Bu bugünkü şartlarda hiçbir bankanın veremeyeceği bir oran. Üstelik paranızın ne kadar olduğunun da önemi yok. Her paraya aynı oranda getiri sağlamakta. Bitcoin’in bu şekilde popüler olması ilk başlarda parası değerli olan ülkeleri rahatsız etmiş olsa da zaman içinde hükumetler Bitcoin kullanımının yaygınlaşması için çeşitli politikalar uygulamaya başladılar. Kendi parası değersiz olan Venezuela şu anda tamamen Bitcoin ile ayakta duruyor.

Bir önceki yazımız Kripto Para Taktikleri İşe Yarıyor mu?

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın