Bitcoin Almak İsterken Soyuldular !

Gulf News’in 29 Nisan tarihindeki haberine nazaran Dubai’nin Muraqqabat bölgesinde polis 1.9 milyon dolarlık Bitcoin soygunu davasında adı geçen bir zanlıyı tutukladı. Sualşturma Dairesi Başkanı Yarbay Adel Al Joker Gulf News’e açıklamalarda bulundu:
“Bitcoin satın almak için piyasa araştırması meydana getiren iki kardeş Çete üyelerinin tuzağına düştü”

  1. Litecoin (LTC) Nedir, Litecoin Nasıl Satın Alınır?
  2. Bitcoin’e Yatırım Yapmak Güvenli Mi?
  3. Bitcoin Cash Rehberi: Nedir,Nasıl kuruldu, Madenciliği nasıl yapılır?
  4. EOS Nedir, EOS Nasıl Alınır, EOS Ne kadar?
  5. Bitcoin SV Nedir? Kim Kurdu? Madenciliği Nasıl Yapılır?

Boş bir ofiste işlem yapmak için bir araya geldiklerini ifade eden mağdur kardeşler silahlı kişilerce soyguna uğradılar. Yarbay Al Joker açıklamasında altı çete üyesinin kardeşlerle ofiste bulunurken öteki üç silahlı ferdin de dışarıda beklediği belirtti.

Çetenin vakasın geçtiği ofisin anahtarını satın alma bahanesiyle elde ettiği ortaya çıktı. Aynı gün polis aldığı bir ihbarla harekete geçince çete lideri dört saat içinde yakayı ele verdi ve suçunu itiraf etti. 48 saat içinde yerleri farklı emirliklerde tespit edilen diğer çete üyeleri de yakalanınca çalıntı paralar kurtarıldı. 10 çete üyesi tutuklanmak üzere mahkemeye sevk edildi.

İLGİLİ HABER:  Warren Buffet Bitcoin'i Eleştirmeye Devam Ediyor

Bu ayın başında Singapur’da yaşayan bir Malezya vatandaşı iki silahlı saldırgan tarafından saldırıya uğraması sonucu 305.000 dolar değerinde Bitcoin’ini çaldırmıştı. Diğer bir vakada ise Moskova’nın St. Petersburg kentinde yaşanan bir vakada bir blogger internet üzerinden takipçilerine kripto paraları hakkında bilgiler vermesi üzerine evindeki kasasından tam 24 milyon ruble değerinde para çalınmıştı.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yok

Cevap bırakın