Bitcoin Alımları Artmaya Başladı

Son güncelleme: 14 Haziran 2019 06:48 pm

Pek çok kişi piyasaya ilk çıktığı zamanlarda ömrünün çok da uzun olmayacağını söylese de muhtemelen o kişiler de şu anda birer Bitcoin yatırımcısı olmuş olabilirler. Bitcoin’in 2 Nisan tarihindeki önemli artışı beraberinde de Bitcoin alımları üzerinde etkili oldu. Lider kripto paranın uyanışa geçmesi insanların yeniden yatırımlarını bu para ile yapmaya başladıklarını gösteriyor.

FOMO Etkisi Başladı

Uzmanlar Bitcoin’in bu artışıyla birlikte FOMO etkisinin başladığını söylemekteler. Bunula birlikte Bitcoin, Google aramalarında yeniden ilk sıralarda kendisine yer bulmaya başladı. Bitcoin alımları artınca başta Alex Krüger olmak üzere pek çok kripto para analisti eğer Bitcoin 4200 dolar üzerinde kalabilirse ayı piyasasının biteceğini ve tüm kripto paraların genel olarak yükseleceğini söylüyorlar. Birkaç gün içerisinde 1000 dolarlık bir yükselişin olması FOMO’nun artık iyiden iyiye etkisini gösterdiğinin de bir kanıtı olarak işaret edilmekte. eToro analisti Mati Greenspan ise Twitter hesabından yaptığı anket ile takipçilerinin düşüncelerini öğrendi. Çıkan sonuç yine FOMO’nun başladığı yönündeydi. Bütün bu g gelişmelerden sonra kripto para camiasının büyük çoğunluğu BTC almaya başladılar bile.

Bugün yani 3 Nisan 2019 tarihi itibariyle dünya çapında tam 100.000 arama sayısına ulaştı. İşin oldukça ilginç olan tarafı ise en çok arama yapan ülkenin Nijerya olması. Uzun süredir adeta unutulan Bitcoin bir anda yeniden insanların ilgi odağı durumuna geldi. Geçtiğimiz Aralık ayından bu zamana sürekli olarak düşen Bitcoin şu anda sırasıyla Nijerya, Güney Afrika, Hollanda, Avusturya ve İngiltere’ye bağlı bir sömürge adası olan St. Helena Adası’ndan en çok olarak aranmakta. Nijerya kadar, okyanusun ortasında bulunan St. Helena Adası’ndan da Bitcoin aramalarının yapılması oldukça enteresan. Nüfusu bu kadar az olan bir yerden kadar çok Bitcoin araması yapılması.

3 Nisan 2019 tarihli Bitcoin teknik analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın