Bitcoin 9.000 Doların Üzerinde Tutunmaya Çalışıyor

Bitcoin geçen haftaki kısa süreli yükselişin ardından yeniden 9.000 -9.400 dolar fiyat aralığında dalgalı bir seyir izliyor. Bir çok kişi oldukça uzun süren 10.000 doların altındaki bu durumun yakın bir zamanda yeniden yükselişle sonuçlanmasını bekliyor.

Analizcilerin büyük bir çoğunluğu bu kadar uzun süren küçük dalgalı hareketlerin yukarıya doğru bir pump ile sonuçlanacağından emin. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği elbette bilinmiyor. Yine bazı analizciler bu yükselmenin Çin tarafından yapılacağını düşünmekte. Bu da demek oluyor ki eğer 10.000 dolarlar seviyesine doğru bir yükseliş yaşanacaksa bu Türkiye saati ile gece 03:00’dan sonra Çin borsalarının harekete geçmesiyle olacak.

Ancak analistler her zaman doğru tahminlerde bulunamıyorlar. 2019 yılının sonu için beklenen fiyat 20.000 dolar seviyelerindeydi. Bakıldığında şu anda bu fiyattan son derece uzakta bir yerlerdeyiz. Fundstrat’dan Tom Lee “riskli” olarak nitelendirdiği bölgeden şu an itibariyle çıkıldığını ve boğa sezonuna geri dönüldüğünü söylüyor. Şu an için pek çok insan Bitcoin ‘in yükselmesi umuduyla bekleyişlerine devam ederken 20.000 dolar seviyesinin önümüzdeki iki ay içinde görülmesi imkansız olarak değerlendirilmekte.

İLGİLİ:  Bitcoin Fiyatı Gelecekte Yükselecek Mi? Uzmanlar Ne Diyor?

Yorum Yok

Cevap bırakın