Bitcoin 8.500 Dolar Seviyesine İnebilir

Geçtiğimiz Cumartesi gününden bugün şu saate kadar Bitcoin önemli bir düşüş yaşayarak 11.900 dolar seviyesinden 9.500 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu düşüşün en fazla yaşandığı saatler ise Cumartesi Türkiye saati ile 23:00 sularıydı. Bu ani düşüş insanların oldukça paniklemesine sebep oldu.

Youtube’un önemli kripto para analistlerinden bir tanesi olan Nicholas Merten bu düşüşe dikkat çekerek, dip nokta olarak 8.500 doları işaret etmekte. Bununla birlikte Merten şu anda Bitcoin satın almak için doğru bir zaman olduğunu da söylüyor. Zira şu anki düşüşü lider kripto para biriminin neredeyse düşebileceği en son noktaya oldukça yakın. Bu da yatırım yapmak isteyen kişiler için doğru bir zaman anlamına geliyor.

Bitcoin 8.500 Dolar Seviyesine İnebilir

Bitcoin 8.500 Dolar Seviyesine İnebilir

Cumartesi’den Beri Düşüşte

Bu sabah itibariyle yukarı doğru bir hareketlenme olsa da lider kripto paranın Cumartesi günü kaybettiği oranı yeniden kazanıp 11.000 dolar sınırına ulaşması biraz zaman alabilir. Bu noktada da büyük paralarla al-sat yapanlar karlı çıkabilirler. Zira belirtilen seviyelere ulaşmak oldukça dalgalı bir süreçten sonra olacak gibi görünüyor. Haberimizin yayına hazırlandığı 19:00 sularında lider kripto para 9.900 seviyelerinde durağan bir hareket gösteriyor.

İLGİLİ HABER:  Ethereum İstanbul Sert Çatalı 'nı Tamamladı

Merten’in Bitcoin alınması için doğru zaman olduğunu belirtmesinin altında yatan bir diğer sebep de geçmişe bakıldığında, yaşanan bu tarz düşüşlerin hemen arkasından %30 ile %40 arasında bir düzeltme gelmesi. Bu yüzden şu an için Bitcoin satın alınması oldukça karlı olarak değerlendirilmekte. Bununla birlikte 2019 yılı boyunca daha henüz böyle bir düzeltmenin gerçekleşmemesi de beklentiyi arttırmakta. Pazarın düşüş yaşamasından sonraki duraklama ve yeniden toparlanma süreçlerinde yapılan bu tarz düzeltmelerin etkisi büyük şekilde hissediliyor. Merten bu konuyla ilgili olarak önümüzdeki birkaç günün önemini işaret ederken, kar etmek isteyenler için zamanın çok da uzun olmayacağını ekliyor.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin, zirvedeki yerini koruyor

Justin Sun’ın Çin’den çıkışının yasaklanması hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Dailyhodl

Yorum Yok

Cevap bırakın