Bitcoin 7900 Dolara %12 Kayıpla Geriledi

2019 yılında en büyük kripto borsalarında 9.000 doların üzerine çıkmasından bu yana, ABD dolarına karşı % 12’den fazla değer kaybetti ve Bitcoin 7.900 dolara geriledi. Yüzde 12 düştükten sonra, son 30 güne bakıldığında ise Bitcoin’in fiyatı hala yaklaşık olarak 2000 dolar civarında yükselmiş durumda.

Birçok teknik analist, yakın dönemde meydana gelen güçlü bir düşüş olasılığına karşı uyarsa da, lider kripto varlığının yıllık yüzde 110’luk kazancı göz önüne alındığında muhtemel olarak Bitcoin’in şu an olduğundan daha fazla yükseliş yaşayacağı beklentisi de hakim. Nisan ayından Haziran ayına kadar, Bitcoin fiyatı iki aylık bir sürede iki kattan fazla 4.100 $ ‘dan 9.000 $’ a yükseldi. Bu gibi ani bir yukarı hareketin ardından, Bitcoin’in tarihsel performansı göz önüne alındığında tipik olarak bir geri çekilme beklenir. Geçtiğimiz beş yıl boyunca, Bitcoin fiyatı, güçlü momentum ve hacim ile desteklenmiş genişletilmiş ralli bölgelerini gördükten sonra ortalama olarak yüzde 30 ila 40 oranında geri çekilme eğiliminde olmuştur.

Bitcoin 7900 Dolara %12 Kayıpla Geriledi

Bitcoin 7900 Dolara %12 Kayıpla Geriledi

%30’lu Düzeltme Yapılabilir

Bitcoin hala büyük ölçüde istatistiklere bağlı değil. Ancak, teknik analistler, piyasanın ivmesi nedeniyle yüzde 30’luk büyük bir düzeltme yapılacağı konusunda temkinli davranıyorlar. “Satoshi Flipper” olarak bilinen bir yatırımcıya göre, kripto pazarının makro manzarası göründüğünden daha olumlu. Bu nedenle, Bitcoin önümüzdeki aylarda temel direnç seviyelerini geçinceye kadar yüzde 30 geri çekilme gerçekleşmeyebilir.

Son birkaç gün, BTC’nin kötü gittiği gibi göründüğü anlar oldu. Ancak, destek seviyelerini de iyi tutuyor. BTC’nin düşüş eğiliminde olduğunu düşünen çoğu yatırımcı varken yine de umutlu olmakta fayda var. Şu saatten itibaren ne olursa olsun Bitcoin’in gidebileceği her iki yöne de hazırlıklı olmak gerekmekte.

Facebook Altcoinlere vereceği zararla ilgili olarak hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Altcoinleri Bitirecek başlıklı makalemizde Facebook Altcoinleri Bitirecek, Facebook Coin ve globalcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın