Flaş İddia : Bitcoin 60.000 Dolar Olacak !

Öncü kripto para birimi olan (BTC), 2017 senesinin Aralık ayında olağanüstü tek yükseliş elde ederek 20.000 dolar düzeyine yükselmişti.(Bitcoin 60.000 Dolar Olacak )

BTC’nin 20.000 dolara çıkması tabii olarak sektöre ecnebi çoğu adın alakasını kripto para ekosistemine çekti. Ancak Bitcoin ardından ayı piyasasının etkisini göstermesi eşliğinde biraz biraz düşüşe geçti ve 2018 senesinin nihai günlerinde 3.000 dolar bandına düştü.

2019 senesinin ilk günlerinde ile yatay grafik çizen BTC, bilhassa Mart ayı bakımından yine hareketlendi. Yükseliş dalgası müddetince 14.000 dolara kadar çıkan BTC, bu metnin kaleme alındığı lâhza bakımından ise 8.123 dolardan prosedür görmekte.

Bitcoin Yarılanması Yükselişi Tetikleyecek

Finans firması AM Broker ise başka ananesel finans firmalarının aksine, Bitcoin ile ilgili epey pozitif tek tahminde yer aldı. AM Broker’ın kripto para merkezli ünitesi, Bitcoin ücretinin artık sürekli olarak sert tek şeklinde artış yaşayacağını söyledi.Teknik etkenleri de gerekçe gösteren analistler, ”yüksek maliyet artışının tek fantezi” olmadığını ve bunun defa yakında fark edileceğini izah etti.

Bitcoin’in önümüzdeki Mayıs ayı gibi blok mükafatı yarılanması yaşayacağını bildiren AM Broker analistleri, miktarın azalıp talebin artması sonrasında başlayacağını ve bunun henüz evvelki her blok mükafatı yarılanmasın da yaşandığını dile getirdi.

Analistlerin Bitcoin için yaptığı maliyet tahmini ise 2020 senesinin Mayıs ayına kadar 60.595 dolar olarak gözükmekte.

Bir önceki yazımız olan Tom Lee : Bitcoin Hala Kurumlar İçin Çok Küçük başlıklı makalemizde Tom Lee'nin Bitcoin düşünceleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın