Bitcoin 5500 Dolar Sınırını Aştı

Nisan ayının başından beri kripto para piyasasında en çok konuşulan konuların başında lider kripto para Bitcoin’in yükselişi. Bugün itibariyle sınırını aştı ve yatırımcıların beklentilerini bir kez daha yukarılara taşıdı. Bir sonraki hedef ise 6000 dolar olarak belirtiliyor.

Geçen hafta başında düşüş trendine gelen Bitcoin’in o ana kadar olan yükselişi pek çok nedene bağlanmış ve yapay bir yükseliş olarak değerlendirilmişti. Çoğu analist Bitcoin’in yeniden 4500 dolar seviyelerine geri döneceğini savunmuş olsa da bazıları için yükseliş devam edecekti. Hatta 5500 dolar psikolojik sınırının hala ulaşılması mümkün bir sınır olarak düşünenler vardı. Bitcoin bu şekilde düşünenleri boşa çıkarmayarak 5500 doları aştı.

Bitcoin 5500 Dolar Sınırını Aştı

Bitcoin 5500 Dolar Sınırını Aştı

5567 Dolardan İşlem Görüyor

Bitcoin gün içinde 5567 dolardan işlem görmeyi başardı. Bu aynı zamanda bir önceki güne oranla %4,48 oranında bir yükseliş anlamına geliyor. Şu an itibariyle piyasada bulunan Bitcoinlerin tamamının değeri 98,3 milyar dolar seviyesinde. Geriye dönük olarak 30 günlük süre zarfında değerlendirdiğimiz zaman Bitcoin’in tam %40 oranında bir artış sağladığını görebiliriz. Bu da 30 gün önce Bitcoin satın alan bir kişinin bugün itibariyle oldukça kara geçmesi anlamına geliyor. Özellikle al-sat yapanlar için bu muazzam bir fırsat olabilir.

6000 Doların Görülmesi Mümkün

Bir sonraki direnç noktası olarak belirlenen 6000 dolar aşıldığı taktirde hemen arkasından 6150 dolar yeni direnç noktası olarak görülmekte. Bitcoin 5500 dolar sınırını aşması diğer Altcoinler üzerinde etkisini fazla göstermedi. İlk 50 arasında bulunan coinler arasında yeşil rengin fazla olduğu dikkat çekse de kırmızı olanlar da oldukça fazla. Tezos (XTZ) diğer coinlere oranla %10,85’lik bir artış göstererek diğer coinlerden bir adım öne çıktı. Tezos şu anda 1,46 dolar üzerinden işlem görüyor.

Kripto para piyasasındaki genel durum hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amazon'dan Bitcoin İle Alışveriş Devri Başlıyor başlıklı makalemizde Amazon’dan Bitcoin ile alışveriş, Bitcoin ile Amazon'da nasıl alışveriş yapılır. ve Bitcoin ile online alışveriş hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın