Bitcoin 5300 Dolar Bandını Zorluyor

2 Nisan’dan bu zamana bir yükseliş içinde bulunan Bitcoin 5300 dolar bandını zorlamaya başladı. Yaklaşık 15 gündür dalgalı bir şekilde ilerleyen Bitcoin ilk andaki yükselişinden sonra bir düşüp bir yükselmeye devam ediyor. Bu kadar dalgalı bir şekilde hareket eden lider kripto paranın gündemden de etkilendiği konuşulmaya başladı. Son olarak John McAfee’nin Satoshi Nakamoto’nun kimliğini açıklayacağını söylemesinden sonra Bitcoin yeniden değer kazanmaya başladı.

Bitcoin 5300 dolar bandında işlem görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz 15 günlük süre zarfında 5400 dolar sınırına kadar gelen Bitcoin yeterli desteği göremediği için yeniden 5000 dolar sınırına gerilemişti. Ancak halen 2 Nisan öncesi durumuna geri dönmediği için yatırımcılarına hala kazandırır bir konumda duruyor. Gerek piyasada dün yaşanan kıpırdanma gerekse McAfee’nin açıklamadı Bitcoin’i yeniden kamçılamış görünüyor. Uzmanların Bitcoin’in artışı hakkında görüşleri hala değişmiş değil. Analistlerin önemli bir bölümü Bitcoin’in 5400 sınırına yeniden ulaşması halinde 5700 doları ardından da 6200 doları kolaylıkla görebileceği yönünde hemfikirler.

5000 Dolar’ın Altına İnebilir

Ancak 5400 dolar sınırında yine destek görmezse bu sefer ilk anki kadar şanslı olmayacaktır. Eğer ikinci defa destek görmezse bu sefer Bitcoin’in 5000 doların altına inmesine kesin gözüyle bakılmakta. Bunun sebebi ise lider kripto paranın sürekli olarak bu seviyelerde seyretmesine bağlı olarak insanların bu kripto paraya olan inançlarının ya yavaş yavaş kaybolması. Geçmişte 20000 dolar seviyesinden bir anda 3000 dolar seviyesine inmesi, insanlar üzerinde psikolojik anlamda bir güvensizlik yaratmış durumda. Bu güvensizlik Bitcoin’in her düşüşünde kendisini bir kez daha ortaya çıkarıyor.

Bütün bu gelişmelere rağmen uzmanlar Bitcoin’in 5400 dolar direncini kolay bir şekilde kıracağı yönünde görüş belirtiyorlar. Bu hafta sonu lider kripto para birimi için oldukça kritik geçeceğe benziyor. McAfee’nin Satoshi Nakamoto ile ilgili açıklamalarını konu alan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Satoshi Nakomoto'nun Kimliği Ortaya Çıkıyor ! başlıklı makalemizde Satoshi Nakomoto hakkında bilgiler, Satoshi Nakomoto Kimdir ve Satoshi Nakomoto'nun Kimliği hakkında bilgiler verilmektedir.

(1) Yorum

  1. Avatar Mert Nis 19, 2019

Cevap bırakın