Bitcoin 500 Dolar Düştü: Şimdi Ne Olacak ?

Son günlerde çok fazla harekete sahip olmayan volatilite tekrardan  kendisini gösteriyor. haftaya toparlanma eğilimiyle başlayan Bitcoin fiyatı dün 10.900 dolar bandına kadar ulaştı. Ancak akabinde yaklaşık 1 saat içinde 500 dolarlık bir dump gerçekleşti.

Mantıken bu düşüş yatırımcıların ve analistlerin bir çoğunu şaşırttı. Sebebi yatırımcılar 10.300 dolardan 10.900 dolara kadar yükselen Bitcoin’in bir sonraki boğa  trendine gireceği düşünülüyordu.

Son 2 aydır sürekli 9600 ile 12 000 dolar arasında olan  Bitcoin fiyatının sıradaki  aksiyonu ile  ilgili bilgiler düşünenler  yatırımcılar bulunmaktadır.

Bitcoin Düşüş Yaşayabilir

Ünlü analizici ve yatırımcı   Jack’e göre, Bitcoin fiyatı Kasım ayının ilk haftalarında  7.400 dolar seviyelerine kadar gerileyecek. Jacke göre Kasım sonlarında yada akabinde  Aralık ayını başında fiyat yeniden 10.000 doları aşacağını belirtti.

Bitcoin ack@BTC_JackSparrow

I think this is the most likely scenario for $BTC

Bleed our way to 7.4K in a falling wedge bottom in early November

From there we push in to breakout and throttle full force, making our way back above $10K late November or in December and set course for near ATH towards halving

Resmi Twitter'da görüntüle

ek olarak   Jack’in analizi Bitcoin fiyatının bir düşüş yaşayacağını gösteren tek açıklamada değildir.Bir çok yatırımcı ve analizci bitcoin dump süreçleri yaşayacağını belirtti.Aslında düzeltme yapması bitcoinin daha sağlam yükselmesini sağlamaktadır.

İLGİLİ:  Tam Bitcoin Büyük Öneme Sahip

Son zaman sürecinde  BitMEX kripto  para borsasındaki Bitcoin piyasasındaki açık pozisyonlarda önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Önceki zamanlarda böyle bir durum olduğunda  Bitcoin fiyatı 9.000 dolar bandına  kadar bir düşüş  yaşamıştı.

Mevcut verilere göre  senaryo tekrarı olursa bir geri çekilme  yaşanabilir.

Temeller Hala Güçlü

Teknik göstergeler ve piyasa verileri her ne kadar bir geri çekilmenin belirtilerini veriyor olsa da temellerin hala güçlü olduğu görülüyor.Global ekonomi kriz sinyallerinin belirginleştiği zamanlarda bitcoinin yükseldiği bilinmektedir.Örneğin abd vs iran devletlerinin kriz süreçleri.

Ek olarak  geçen  hafta Bloomberg ile konuşan Galaxy Digital’den Mike Novogratz, kurumların sonunda  kripto para birimlerinin  oyununa girmeye başladığını ve akabinde Bitcoin fiyatının artabileceğini dile getirdi.

Yorum Yok

Cevap bırakın