Bitcoin 4 Bin Doların Üzerinde

Piyasalarda genel anlamda bir düşüş yaşansa da uzun zamandır beklenen gelişme meydana geldi. . Uzun bir süre boyunca 4 bin dolar direncini test eden Bitcoin bu direnci kırarak 4 bin dolar üzerinde seyretmeye başladı. Yatırımcıların birkaç haftadır dört gözle bekledikleri 4 bin dolar direncinin kırılmasıyla birlikte Bitcoin’in önünün açıldığı da konuşulmaya başlandı. Ancak bunun ne denli gerçekleşeceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Bitcoin 4 bin dolar seviyesi üzerinde bekleyedursun, geçtiğimiz haftadan bugüne sadece 7 günlük bir süre zarfı içinde 8,8 milyar dolarlık bir ticaret hacmi gördü. Bitcoin’in anlık piyasa değeri ise 70,6 milyar doları geçmiş durumda.

Ethereum

Bitcoin 4 Bin doların üzerinde iken diğer kripto paralar düşüş eğilimindeydi. Aslında Bitcoin de bir düşüş eğilimi içinde ancak hala 4 bin doların üzerinde. Ethereum ise geride bıraktığımız 24 saat içinde %1,24 oranında bir düşüş yaşadı. Şu anda 136 dolarlık bir işlem hacmi bulunan Ethereum 4. 1milyar dolarlık bir ticaret hacmine sahip.

Genel Anlamda Piyasa Düşüşte

Bitcoin ve Ethereum’ın dışında kripto parasına genel anlamda bakacak olursak hemen hemen tüm kripto paralarda bir düşüş gözlemleyebiliriz. Şu anda XRP 0.30, Bitcoin Cash 164, Litecoin ise 60 dolar düzeyinde işlem görüyor. Az da olsa sınırlı sayıda kripto para da ise artış gözlemlemek mümkün. Bunların arasında Cardano ve Tron ön plana çıkıyor. Cardano geride bıraktığımız 24 saat içerisinde tam 3,33 oranında bir artış gösterdi ve 0,06 dolara geldi. Tron ise %3,55 oranında yükselerek 0,02 dolar seviyesine geldi. Bütün bu gelişmelerden sonra yatırımcıların merak ettiği konuların başında Bitcoin’in nasıl bir hareketlenme sergileyeceği. Haftalardan beri 4 bin direnç noktasını kırması beklenen Bitcoin’in bunu başarması bir sonraki adım için yatırımcıları umutlu bir bekleyişe sevk etti.

Çin’in kripto para derecelendirme listesi hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avrupa Ülkelerinden Teknoloji Bağımsızlığı Düzenlenmesi başlıklı makalemizde Abd, bitcoin ve cumartesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın