Bitcoin %4 Artarak 8400 Doların Üzerine Çıktı

Birkaç gün önce, Bitcoin beklenmedik bir şekilde %5 civarında bir fiyat artışı gördü. Bitcoin tüm piyasa düşüş gösterirken %4 artarak 8400 doların üzerine çıktı. Son dokuz günde %9’dan fazla kazanım gördü. Yazının hazırlandığı sırada ise Bitcoin %3,45 artarak değerini 8.426 dolara çıkardı. Yeşile dönen renkle bir anda yeşili gören ilk üç para arasında kendisine bir kez daha yer buldu. Chepicap’ın teknik analisti, 50 RSI’da destek bulduktan sonra Bitcoin’in daha da düştüğünü bildirdi. Bu, alım gücünün şu anda satış gücünün üzerinde olduğunu gösteriyor.

İLGİLİ:  2019 Sonu İçin Şaşırtan Fiyat Tahmini

Dahası, Bitcoin direnç olarak test etmek için RSI trend çizgisine doğru ilerlerken Bitcoin’i 9.000 $ ‘a geri getirmek için yeterli olabilecek bir momentumun olması da muhtemel.

Bitcoin Hakkında Flaş İddia : 10 Bin Dolar Olacak

Bitcoin %4 Artarak 8400 Doların Üzerine Çıktı

Hedef 9800 Dolar

Bu yükseliş trendi, pek çok kişi tarafından Twitter’da paylaşıldı. Bir yatırımcı ve analist olan Luke Martin, Bitcoin haritasının hafta sonuna doğru ilerlerken listedeki en heyecan verici grafik olabileceğini tweetledi. BTC 8,400 doları geçebilirse, bunun sonucunda daha yüksek bir trend devam edecek ve 9.800 doları hedef alacağını belirtti.

İLGİLİ:  Mart Ayı İkinci Haftası Kripto Para Piyasası Genel Görünümü

$ BTC çizelgesi muhtemelen listemdeki hafta sonu olabilecek en heyecan verici grafik. Eğer fiyat 8400’ü görebildiyse daha yüksek bir trendin görülebileceğine ikna olabilirim. Bu onaydan sonra 9800’ü hedefliyordum.

Analizcilerin ve yatırımcıların şu andaki genel kanısı bundan sonraki aşamada artık Bitcoin için 9.800 dolar seviyelerinin konuşulmaya başlanacağı yönünde. Bitcoin’in bir sıçrama yapmadan önceki davranış şekli son birkaç aydır önce ufak bir düşüş ardından da çok büyük bir yükseliş şeklinde. Bu da lider kripto paranın zorlanmadan yükselmesi anlamına geliyor. Bununla birlikte son 5 aylık verilere bakıldığında Bitcoin’in %112 oranında değer kazandığı görülmekte.

İLGİLİ:  Bitcoin Fiyat Analizi

Facebook’un yeni kripto parasını destekleyen büyük şirketler hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın