Bitcoin 30 Dakika İçinde 1000 Dolar Düştü. Sebebi BitMEX mi?

Salı akşamı saat 23:30 civarlarında Bitcoin ’de meydana gelen ani düşüş insanların akıllarındaki soru işaretlerinin de artmasına sebep oldu. Herkes Bakkt’ın açılmasını dört gözle beklerken, Bakkt ile birlikte kimileri tarafından bir düşüş bekleniyordu. Ancak son iki gün içinde ortaya çıkan düşüş beklentilerin çok ötesinde. Uzmanlar böyle bir düşüşün kısa süreli olması gerektiğini söylüyorlar. Ancak şu anda pek de kısa süreli gibi görünmüyor.

Bitcoin Neden Düştü?

Sadece yarım saat içinde 1000 dolarlık bir düşüş yaşayan Bitcoin genel tabloya bakıldığında da son üç ayın en düşük seviyesi olan 8155 doları gördü. Bitcoin’e yatırım yapıp sadece bir iki hafta önce 13000 dolar sınırını zorlayacağını düşünen kişiler için bu büyük bir hüsrana dönüşmüş durumda. Bitcoin’in dün gece yaşadığı bu düşüş ise BitMEX borsasındaki kaldıraçlı işlemlere dayandırılıyor. Adını vermek istemeyen bir yatırımcı 9000 doları sınırında pek çok kişinin 100x kaldıraçlı yukarı hareketli işlem yaptığını ancak Bitcoin’in aniden 8800 dolara inmesinin işlem yapan tüm herkesin paralarının kaybına sebep olduğun ve aynı zamanda Bitcoin’in daha da aşağıya indiğini söyledi.

Bitmex Kullanıcıları Paralarını Çekmeye Başladı!

Bitcoin 30 Dakika İçinde 1000 Dolar Düştü. Sebebi BitMEX mi?

Bilindiği gibi BitMEX üzerinde işlem yapanlar Bitcoin’in yönünü tahmin ederek para yatırıyorlar. 100x kaldıraç kullanıldığında Ve yukarı doğru işlem gerçekleşeceği ön görüldüğünde Bitcoin eğer ortalama 100 dolar düşüş gösterirse işlem yapanların paraları tanıyor. 9000 dolar sınırında o kadar çok işlem yapan oldu ki insanların paralarını kaybetmelerini aynı zamanda Bitcoin’in yarım saat içinde ani düşüşüne sebep oldu. Uzmanlar şu an için yapılan analizlerin doğru sonuçlar veremeyeceğinden eminler. Bitcoin’in ne zaman stabil bir seyre gireceği de şu anda belirsiz. Bununla birlikte ilk 10 içinde olan altcoinler de lider kripto para birimi ile birlikte bir düşüş yaşadılar.

İLGİLİ:  Fortnite ve Oyun Endüstrisi Kripto İçin Çok Büyük

Yorum Yok

Cevap bırakın