Bitcoin 30.000 Dolar Oldu İnsanlar Delirdi

Bitcoin’in artıp artmayacağı konusunda insanların piyasaları dikkatli bir şekilde izledikleri şu günlerde Coin Stats isimli platformun uygulamasında Bitcoin 30.000 dolar oldu. Bunu gören insanların akıllarına gelen ilk şey ise 2017 yılında Bitcoin’in göstermiş olduğu artıştı. Pek çok insan bir anda milyoner olduğunu düşündü.

Skandal

Coin Stats’ın uygulamasında Bitcoin 30.000 dolar oldu ve insanlar hemen bunun gerçek olup olmadığını araştırmaya başladılar. Fiyat tablosuna bakıp zengin olduğunu düşünenler, bir taraftan da “acaba” sorusu ile farklı kaynaklardan durumu teyit etmek için heyecanlı dakikalar yaşadılar. Coin Stats uygulamasında 4 Mayıs’ı 5 Mayıs’a bağlayan gece Bitcoin değeri birdenbire %418.76 oranında artmış olarak görüntülenmeye başlandı. Bu bir anda BTC’nin piyasa değerinin 534 milyar dolar olması demekti ve bu bir rekordu. Coin Stats kullanıcıları bu oranı görünce şaşkınlık geçirdiler ve Twitter üzerinden konu ile ilgili paylaşımlar yapmaya başladılar.

Bitcoin 30000 dolar oldu

Bitcoin 30000 dolar oldu

Elbette soğukkanlı kalabilenler de vardı ve bu soğukkanlılık içerisinde olayın bir yanlışlık olduğunu anladılar. Ancak bu soğukkanlı tutum beraberinde bir kızgınlığı da getirdi. Çünkü milyonların ilgilendiği ve takip ettiği bir konu hakkında yapılan böylesine büyük bir hata pek çok insanı zarara uğratmış olabilir. Bu şu anda bilinmiyor. Ancak bu hata Coin Stats’ın yaptığı ilk hata değil. Geçtiğimiz günlerde benzer bir hata da ChainLink kripto parası için yapılmıştı. Bu kripto paranın birim fiyatı bir süreliğine %200 artmış şekilde uygulamaya yansıdı.

Şu anda umanlar Bitcoin konusunda oldukça umutlular. 2017 yılındaki artışa benzer bir artış ufukta görünmese de pek çok uzman Bitcoin’in 30.000 doları görebileceğini düşünüyorlar. Ancak bu konuda herhangi bir tarih vermek zor. En azından yakın gelecekte bu miktara ulaşılması imkânsız.

Bütün bunlar yaşanırken Bitcoin ile ilgili uzmanlardan gelen uyarılarla ilgili bir yazı hazırladık. Buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Avatar oğuzcan May 05, 2019
  2. Avatar Mekanikos May 05, 2019

Cevap bırakın