Bitcoin %3 Artarken Pazar Hakimiyeti Devam Ediyor

Haberin yazıldığı sırada, Bitcoin ’in fiyatı önceki günden yaklaşık % 3 oranında artarak 7.138 ABD Doları oldu. Dün, fiyat önceki günün tersine döndü. Ancak trend açısından, mevcut fiyatın 20 günlük hareketli ortalamanın % 15,29 altında olduğunu ve şu anda son 14 gün içinde düşüş eğiliminde olduğunu unutmayın.

Alternatif olarak, Bitcoin’in işlem gördüğü ticaret bölgeleriyle ilgilenenler için şu anki iki haftalık ABD doları cinsinden işlem aralığı 7,105 dolar ile 9,747 dolar arasında değişmektedir. Piyasa kapitalizasyonunun şu anda 129.25 milyar ABD doları olduğu tahmin edilirken, pazar baskınlığının (toplam kripto pazarının yüzdesi) % 66,31 olduğu tahmin edilmektedir. Bitcoin’in hakimiyetindeki eğilime dikkat etmek faydalı olabilir; son iki haftada günlük ortalama % 0,09 oranında yukarı yönlü bir hareket gösterdi. Hakimiyeti ve yukarı doğru hareketi, altcoinler için durumun zayıfladığını ve dolayısıyla Bitcoin’in hepsine hükmedecek “tek para birimi” olduğunu söyleyebilir.

Bitcoin %3 Artarken Pazar Hakimiyeti Devam Ediyor

Bitcoin %3 Artarken Pazar Hakimiyeti Devam Ediyor

Dün, Bitcoin blok zinciri üzerine kaydedilmiş 279.470 adet işlem gerçekleşti. Günlük işlemlerdeki eğilim net değil, ancak işlemlerin geçtiğimiz hafta % 0.54 oranında gerilediği belirtilmelidir. İşlem ücretleri açısından, dün Bitcoin göndermek için ortalama maliyet yaklaşık 0,8 ABD doları olmuştur. Ortalama işlem ücreti haftalık % 4,88 oranında düşmekte, ancak işlemlerde ABD doları cinsinden gönderilen ortalama para miktarı haftada % 20,41 arttı. Bitcoin’in ne kadar bilişim gücü kullandığı konusunda, son 30 gün içinde hash oranı artmaya devam etti ve sonuçta günlük olarak yaklaşık % 0.14’a ulaştı. Sonuçta, Bitcoin’in güvenliği, dikkat edilmesi gereken bir şey. Çünkü karma oran eğilimi belirsiz. Bu da madencilik gücündeki eğilimin anlaşılmasının artık daha zor olması demek. Bu nedenle, Bitcoin daha yüksek değerli işlemleri çekemeyebilir.

İLGİLİ HABER:  Bitfinex, Bitcoin ve Ethereum Türevi İki Ürün Piyasaya Sürdü

Yorum Yok

Cevap bırakın