Bitcoin 2020’ye Hızlı Girdi

9 Ağustos 2019 tarihinden sonra kademeli olarak bir düşüş eğilimine göre Bitcoin o günden bu güne tam olarak 4550 dolar değer kaybetti. Aralarda balinalardan kaynaklı yükselişler görülse de sürekli olarak aşağıya doğru bir baskının varlığı sürekli olarak hissedilmekte.

2020’nin ilk iki gününde de düşüş gösteren lider kripto para 3 Ocaktan itibaren yeniden bir yükseliş trendine girdi. 3 Ocak tarihinde 6905 doları gördükten sonra yükselişe geçti ve haberin yayına hazırlandığı saatlerde 8355 dolar üzerinden işlem görmekte. Gün içinde en yüksek fiyat olarak da 8450 dolar görüldü.

İLGİLİ HABER:  Samsung Blockchain Ağını Geliştiriyor

Özellikle dün, 8000 dolar direncini bir kaç defa kırmaya çalışan Bitcoin bunda başarılı olamasa da Türkiye saati ile sabah 03:30 sularında bir hareketlenme gözlendi ve 8000 dolar direnci kırıldı. Pek çok kişi bu direncin kırılmasıyla neredeyse eş zamanlı olarak görülen İran’ın Irak’taki Amerikan üssüne düzenlediği füze saldırısının bunda etkili olduğunu düşünüyor. Bu saldırı aynı zamanda petrol fiyatlarında da önemli bir artışı beraberinde getirdi.

Balinaların hala suda oldukları ve fiyatı yukarıdan aşağıya doğru baskılama ihtimalleri her zaman olduğu gibi yine var. Ancak fiyatın yükselişine bakıldığında bu ihtimalin çok yüksek olduğunu kestirmek zor olmayacak.

Yorum Yok

Cevap bırakın