Bitcoin 2020’de Ne Kadar Olacak ?

Bitcoin madenciliğinde patlama bekleyen araştırma ve derecelendirme şirketi,bitcoinin 2020 için tahmini fiyatlar verdi.
2019 yılının sonunda teslim edilecek cihazlar sebebiyle Bitcoin zorluğunda patlama olmasını bekleyen araştırma ve derecelendirme şirketi, 2020 için fiyat tahmininde bulundu.

Token veri ve derecelendirme kuruluşunun, dün yayınlanan Kripto Para Madencilik Endüstrisi Çeyrek Dönem Raporu’nda son zamanlarda adeta patlama gösteren madencilik sektörünün artmaya devam sıkıntılarının ve büyük halka açık blok zincirlerinin, Bitcoin’in de kullandığı proof- of-work protokolünü bırakmaya başlaması sebebiyle tehlikeye girebileceğini vurguladı.

 

Şirket, Bitcoinin genel sıkıntılarının yılın sonunda yüzde 48 – 72 oranında artacağını düşünüyor. TokenInsight’a göre, yaklaşık yüzde 48’ken iyimser tahmini ise yüzde 72 lerde. Şirket, bu öngörüsünü 2019’un ilk yarısında alınan cihazların çoğunun yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde teslim edilecek olmasına bağlıyor. Zorluktaki bu artış, Bitcoin madencilerinin gelirlerini düşürecek, hatta kazanç maliyetleri karşılanmasına yetmeyecek. Şirket, yalnızca yüksek hash oranına ulaşanların kâr elde edebileceğini öne sürüyor.

Ayrıca raporda, madencilik zorluğuna dayanılarak bir de fiyat tahmininde bulunuluyor. Rapora göre, 2020’ de Bitcoin’in fiyatının 17,077.32 – 23,276.56 dolar aralığında olacağı tahmin ediliyor. Lider kripto para, TSİ 00.20 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 10,257 dolardan alınıp satılıyor.

Yorum Yok

Cevap bırakın