Bitcoin 2019’daki Ralliyi Tekrar Edecek mi?

Hiç şüphe yok ki bitcoin yeniden yükselişe geçti. Hafta sonu için psikolojik 8.000 dolarlık engelin üzerinde kaldı ve kurumsal yatırımcılar tekrar long oynuyorlar.

Bitcoin Pazar Döngüsü Uzuyor

Analist Benjamin Cowen, son videosunda fiyat verilerine bakmak için farklı bir yol izledi. Esasen geçen yılki irrasyonel kısa vadeli fiyat hareketlerini ortadan kaldırarak bir ortalama almıştır. Amaç, mevcut birikim aşamasının ne kadar süreceğini tahmin etmekti. Öneri, mevcut trendin devam etmesinin fiyatları bir sonraki piyasa döngüsünde yavaşça yukarı çekeceği yönündedir. Döngüler uzuyor, bu nedenle mevcut faz bir yıl kadar sürebilir.

İLGİLİ HABER:  Fred Wilson'dan Flaş Bitcoin Açıklaması

Cowen, Bitcoin fiyatının şu anda altında olduğu yirmi haftalık hareketli ortalamayı birçok referansta bulunuyor ve bu durum boğa piyasasının henüz gelmediğini gösteriyor. Şu anda 8.400 $ ‘ın biraz altında direnç olarak kendisini gösteriyor.

Uzun vadeli alım satım sinyali bu hafta Mart 2019’dan bu yana ilk kez yükselişe geçti ve BTC Ekim ayının sonundan bu yana en büyük yeşil haftalık mumunu kapattı. Piyasa duyarlılığının bir diğer ölçütü kurumsal ilgi ve bu da yavaş yavaş yükselişe geçti. Tüccar ‘Cantering Clark’ varlık yöneticilerinin 2019’un ilk çeyreğindekine benzer bir şekilde long oynamaya başladığını kaydetti.

Yorum Yok

Cevap bırakın