Bitcoin 2019 Yılının Zirvesinde

Uzmanların Bitcoin’in yükselişi hakkındaki düşüncelerinin son birkaç gündür gerçekleştiğini görüyoruz. Bugün itibariyle . Bu durum lider kripto para hakkındaki beklentilerin de artmasına sebep oluyor. Nisan ayı başından bu yana değer kazanan Bitcoin bugün itibariyle 5700 dolar seviyesinin üzerine çıkarak yeni bir rekora imza attı.

Bitcoin 2019 yılının zirvesinde ancak henüz bu durum diğer kripto paralar üzerindeki etkisini göstermiş değil. Bitcoin’in yükseldiği anlarda genellikle diğer kripto paralar da bu durumdan etkilenerek bir yükseliş trendine giriyorlar. Ancak şu ana kadar bu gerçekleşmiş değil. Bitcoin’in 3 Mayıs itibariyle 5700 doların üzerine çıkması piyasa hakimiyetinin de %55,4 oranına yükselmesine sebep oldu. Bu oran da 2019 yılı için bir rekor anlamına geliyor.

Bitcoin 2019 Yılının Zirvesinde

Bitcoin 2019 Yılının Zirvesinde

2017 Yılının Tekrar mı?

Benzer bir durum 2017 yılının son aylarında da yaşanmış ve Bitcoin o zaman için tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Bu rekorlar birlikte boğa trendi sonlanmış ve uzun süreli olacak bir ayı trendinin başlamasına sebep olmuştu. 2018’in son ayına kadar durgun seyreden piyasalar 2019 yılıyla birlikte yeniden hareketlenmeye başladı. Nisan ayına gelindiğine artan hareket sonucunda ayı trendi sona erdi. Kripto paraların önemli bir bölümü Nisan ayı içerisinde ciddi şekilde değer kazandılar. Eldeki veriler incelendiğinde Mayıs ayında da bu artışın devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin’in böylesine rekor kırdığı bir dönemde Altcoinlerin artış göstermesi ise işin ilginç olan kısmı. Benzer bir durumun 2017 yılının sonunda da yaşanmıştı. O zaman ise Altcoinler Bitcoin ile birlikte ciddi bir oranda değer kazanmışlardı. Bugün baktığımız zaman ise Bitcoin’in rekoruna karşın Altcoinlerde herhangi bir kıpırdanma görünmüyor. Bitcoin’in %55,4 seviyesindeki piyasa hakimiyet önümüzdeki günlerde çok daha fazla artış gösterebilir.

Bitcoin’in 6000 dolar seviyesine çıkma olasılığı ile ilgili olarak yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Blockchain Ağını Geliştiriyor başlıklı makalemizde bitcoin, kriptopara ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın