Bitcoin: küresel ekonomik çöküş karşısında bir can simidi

Bitcoin: küresel ekonomik çöküş karşısında bir can simidi

Şu anda, bitcoin ve yaygın olarak altcoins olarak bilinen diğer kripto para birimleri, küresel ekonomik süreçlerin gölgelerinde gizleniyor ve genel halk tarafından nispeten bilinmiyor. Sürekli büyüyen geliştiriciler, Meraklılar ve tüccarlar topluluğu, blockchain adı verilen yenilikçi teknolojiye dayanan bu yeni dijital parayı kitlesel benimsenmeye itiyor. Bu süreç şimdiye kadar oldukça yavaş ve zor olmuştur, ama katlanarak hızlandırabilir bir faktör var başgösteren küresel ekonomik kriz.
Tekrar yapacaklar

2008’de gerçekleşen önceki dünya çapında ekonomik erime, ABD subprime mortgage piyasasının patlaması ile patlatıldı-dünyadaki her ülkeyi etkiledi. Bu sefer, piyasadaki finansal varlıkların satın alınması yoluyla bir merkez bankası tarafından büyük miktarda likiditenin infüzyonunu öngören bir para politikası olan niceliksel genişleme (QE) olacaktır.

Basitçe söylemek gerekirse, banka çok para basar ve daha sonra sermaye piyasalarını ayakta tutmak için bu parayla ipotek destekli Menkul Kıymetler (MBS) gibi bir şey satın alır. Temel olarak, hasta bir hastayı güçlü yapay uyarıcılarla enjekte etmek gibidir er ya da geç kalbi başarısız olur. Endüstri uzmanlarının çoğunluğuna göre, küresel ekonomiyi serbest düşüşe gönderecek olan QE, sert bir inişe neden olabilir.

Kantitatif gevşemenin kötüye kullanılması, yaklaşmakta olan düşüşü teşvik eden tek faktör değildir: şu anda ABD ekonomisinin bozulmasına, ABD ile Çin arasında bir ticaret anlaşmasının bulunmamasına ve dünyadaki sivil protestolara tanık oluyoruz.

Tüm bunlar, yükselen finansal piyasaların arka planına karşı, S & P Endeksi bu ay tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ama, dedikleri gibi, ne kadar gider, aşağı gitmek gerekir. Soru şu ki, insanlar bir kez daha ezilmekten kaçınmak için ne yapmalı? Cevap zaten var ve buna kripto para birimleri deniyor.

Kaçınılmaz finansal kıyamet kehanetleri 2006’da sinir bozucu olabilirdi, çünkü ortalama bir kişi için anlaşılabilir bir b planı yoktu. Ama şimdi, internete bağlı olan herkes için erişilebilir olan tamamen işlevsel bir alternatif finansal sistem var. Venezuela ve Hong Kong’daki insanlar paralarını korumak için topluca bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın aldıklarında bunu zaten eylemde gördük.

Bitcoin şu anda açıkça dijital bir para birimidir, çünkü hala toplam piyasa kapitalizasyonunun %60’ından fazlasına sahip baskın bir güçtür. Bununla birlikte, zorlayan diğer birçok çözüm var

 

Sorumluluk reddi:
Bu metin sponsorlu bir makaledir.
KoinTimes, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.
Sponsorlu makale yayınlamak için iletişime geçin

 

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın