Bitcoin %1,81 Değer Kaybetti Ama Hala 10.000 Dolar Üzerinde

Önceki günden bugüne Bitcoin değer kaybetmeye devam ediyor. Bu değer kaybı çok fazla olmasa da önümüzdeki günler için Bitcoin’in nasıl bir yol izleyeceği konusunda az da olsa fikir vermekte. Ancak şu an için analizciler ikiye ayrılmış durumda.

Her ne kadar Bitcoin hala 10.000 dolar seviyesinin üstünde tutunmaya devam etse de bunu yapılan düzeltmeler sayesinde başarabildiği de görülüyor. Bugün sabah saatlerinde yapılan bir düzenleme ile lider kripto para 10.000 dolar sınırından uzaklaşarak nispeten rahat bir bölgede tutunmaya çalışacak gibi görünüyor. Bir diğer analizci grubu ise ay sonuna kadar kripto paranın 10.700 dolar seviyesini geçeceğine kesin olarak bakıyorlar. Bu da yeniden 13.000 dolar ve üstünün konuşulması anlamına geliyor.

Bitcoin %1,81 Değer Kaybetti Ama Hala 10.000 Dolar Üzerinde

Bitcoin %1,81 Değer Kaybetti Ama Hala 10.000 Dolar Üzerinde

Bütün bu gelişmeler devam ederken özellikle kaldıraçlı borsalarda işlem yapanların kafaları oldukça karışıyor. Bu işte yeni olanlar yatırım yapmadan önce usta finansçıların yatırım tavsiyelerini dinliyorlar. Ancak Bitcoin’in geniş dalgalı hareketi bu yatırımcıları dahi bazen yanıltabiliyor. Geçtiğimiz iki hafta içinde Bitcoin’in 9.523 dolar ile 12.268 dolar arasında gidip gelmesi de bu dalgalanmanın aslında ne kadar büyük olduğunu göstermekte. Ayrıca balinalara da dikkat edilmesi gerekiyor.

Kaynak: Coininsider

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Düşüş Trendini Kırdı başlıklı makalemizde Bitcoin'in düşüş trendini kırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın